tdk.tarnobrzeg.pl
Advertisement
Jesteś tutaj:  Aktualności arrow Archiwum wystaw arrow Leszek Kwiatkowski - Rzeźba
Leszek Kwiatkowski - Rzeźba Drukuj Email
Duży Hol - 01.04 - 30.11
 
 Leszek Kwiatkowski, mieszkaniec Tarnobrzega, jego dzieciństwo i młodość związane były z Zawichostem.

Początki twórczości autora sięgają wczesnych lat młodzieńczych, kiedy to, inspirowany twórczością dziadka - artysty kowala - sięgnął po dłuto i rzeźbił w drewnie głowy i figurki ludzi, świątków. Zachęcony aprobatą otoczenia sięgnął po inne materiały, np. węgiel, kamień, a także realizował się w malarstwie. Tworzy drzeworyty, linoryty, akwarele i obrazy olejne. Tematem ich są pejzaże ( okolice Zawichostu, Tarnobrzega, Sandomierza i Krakowa),martwa natura i motywy sakralne.

Autor wystawy od 1984 r. pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście, gdzie jako nauczyciel i wychowawca realizuje swoje pasje z młodzieżą organizując okolicznościowe wystawy. Jego prace zdobią również pomieszczenia w szkole i internacie( np. wyrzeźbiona w drewnie postać patrona szkoły - Janusza Korczaka). W 2001 r. prace p. Leszka Kwiatkowskiego zostały wystawione w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście, a w 2006 r. pod auspicjami Europejskiego Funduszu Społecznego wystawił swoje prace w MOW w Zawichoście. Znalazły się tam prace ze wszystkich dziedzin twórczości, a szczególne miejsce zajęły rzeźby z ulubionego przez artystę tworzywa – drewna (lipowego, dębowego i owocowego).

Pan Leszek Kwiatkowski jest autorem oryginalnego nagrobka na rodzinnym grobowcu, na Cmentarzu Św. Leonarda w Zawichoście wykutego w czerwonym piaskowcu.

Wiele jego prac zdobi własne mieszkanie autora oraz mieszkania rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy doceniają i zachwycają się twórczością artysty.
 

Kino Wisła

KINO "WISŁA" Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprasza na filmy ...

Wyszukiwarka

Get Adobe Flash player