Fascynujące historie, pełni pasji aktorzy, ekspresyjny język – słowem: Na Scenę! Jeszcze tylko do 7 marca można wysyłać zgłoszenia do kolejnego XIII Konkursu Teatrów Obcojęzycznych w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Jak co roku Tarnobrzeski Dom Kultury i Roy Haworth zapraszają grupy teatralne ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs skierowany jest do młodych aktorów z powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego, stalowowolskiego, mieleckiego i niżańskiego. Celem organizowanego już od 12 lat konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do kreatywnej twórczości oraz promocja nauki języków obcych z wykorzystaniem dramy jako środka przekazu.

Aby wziąć w nim udział, należy przeczytać regulamin i wypełnić kartę zgłoszenia, a następnie dostarczyć ja osobiście lub przesłać pocztą do Działu Ruchu Amatorskiego Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Na zgłoszenia czekamy już tylko do 7 marca 2016.

Przedstawienie powinno składać się z jednego dzieła w języku obcym, trwać od 20 do 30 minut i mieć ściśle określoną formułę: teatr dramatyczny, teatr poezji lub kabaret. Repertuar może obejmować: literaturę obcojęzyczną, tłumaczenie i adaptację utworów polskich, jak również scenariusze własne.

Finał odbędzie się 15 marca 2016 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Dokumenty do pobrania tutaj:

REGULAMIN NA SCENĘ 2016

KARTA ZGŁOSZENIA NA SCENĘ 2016