To był wyjątkowo intensywny weekend w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Odbywały się tu Dni Teatru, eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje” oraz wspaniały koncert Grupy MoCarta. Panowie we frakach zachwycili tarnobrzeską publiczność!

Dni Teatru w tym roku odbywały się od piątku do niedzieli. W ich ramach obejrzeliśmy 3 spektakle zaprezentowane przez teatry z Tarnobrzega i okolic. Młodzi aktorzy zaprezentowali ciekawe, odważne interpretacje znanych dzieł. Pierwszego dnia Teatr Kontynuacja z Niska pokazał „Śluby panień­skie” Aleksandra Fredry. Z kolei w niedzielę Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” z Krzeszowa wystawił spek­takl „Nowe przy­szło” na moty­wach powie­ści „Konopielka” Edwarda Redlińskiego. Z kolei tar­no­brze­ska Szkoła Podstawowa nr 10 zaprezentowała autor­ski spek­takl „W tar­no­brze­skiej kra­inie”.

Ważnym punktem Dni Teatru były eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”, w których wystąpiło 57 uczniów szkół podstawowych. Protokół z eliminacji znajdziecie tutaj.

Sobotni wieczór pełen był świetnej muzyki i dobrego humoru. Przed tarnobrzeską widownią wystąpiła Grupa MoCarta, która właśnie wróciła z koncertów we Francji. Muzycy zaprezentowali w Tarnobrzeskim Domu Kultury swój jubileuszowy program „Dzieła wybrane z XX lat”. Nie zabrakło świetnie wszystkim znanych numerów, także takich z początków kariery grupy, dziś już rzadziej granych na koncertach. W programie znalazło się też kilka nowych skeczy. Była zatem gra na… pistoletach, klimaty westernowe, czy tańce z wiolonczelą. Zachwycona publiczność długo oklaskiwała artystów i trzykrotnie jeszcze wywoływała na scenę.

rd
fot. P. Matyka