Jeszcze przed świętami poznamy laureatów dwóch konkursów ogłoszonych przez Tarnobrzeski Dom Kultury. We wtorek 22 marca odbędzie się tu rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego i etap rejonowy XVII Wojewódzkiego Konkursu Dla Gimnazjalistów „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” 2016.

Wtorek to będzie bardzo pracowity i pełen emocji dzień w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W samo południe rozpoczną się eliminacje rejonowe konkursu „Sacrum w Literaturze i Sztuce”, które wyłonią uczestników finału. Ten zaś odbędzie się 2 kwietnia w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, które jest głównym organizatorem konkursu.

sacrum-mini

TDK jest jednym z czterech miejsc w województwie, w których odbywają się kwalifikacje. Konkurs rozstrzygany jest w kilku kategoriach: pla­stycznej, recy­ta­tor­skiej i poezja śpie­wa­na. Wstęp jest otwarty, więc każdy może przyjść kibicować uczestnikom. Początek o 12.00.

Tego samego dnia także ogłoszone zostaną nazwiska zwycięzców najpiękniejszych, najciekawszych prac nadesłanych do Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. Tu także mamy kilka kategorii: pro­jekt kartki wiel­ka­noc­nej, pisanka lub bara­nek oraz palma wiel­ka­nocna. Konkurs roz­strzy­gany będzie w czte­rech kate­go­riach wie­ko­wych. Mogli w nim uczestniczyć młodzi artyści z Tarnobrzega, Sandomierza oraz powiatów: tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego.

Plastyka Wielkanocna-mini

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 prac wykonanych różnymi technikami. Komisja artystyczna miała nie lada zadanie, wybierając te, które zasługują na wyróżnienie. Komu zdecydowano przyznać nagrody, dowiemy się już we wtorek. Tego dnia zostanie także otwarta wystawa najpiękniejszych rękodzieł w Galerii Debiut w kawiarni TDK. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00.

Listy laureatów obu konkursów oczywiście opublikujemy na naszej stronie.

Wielkość czcionki