Wielkanocny Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty. Jego uczestnicy wykonali przepiękne kolorowe kartki, palmy i pisanki. Można je oglądać w Galerii Debiut w kawiarni TDK. Autorzy najpiękniejszych prac zostali nagrodzeni.

Przed świętami Tarnobrzeski Dom Kultury został zasypany pisankami, kurczaczkami, barankami, kwiatami i baziami. To efekty pracy młodych uczestników dorocznego Wielkanocnego Konkursu Plastycznego „Tradycyjne Obrzędy Polskie”. Wzięli w nim udział uczniowie z Tarnobrzega, Sandomierza oraz powiatów: tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego. Ich rękodzieła oceniano w kilku kategoriach wiekowych i tematycznych: pro­jekt kartki wiel­ka­noc­nej, pisanka lub bara­nek oraz palma wielkanocna. Nadesłano ponad 100 prac, wykonanych różnymi technikami. Komisja artystyczna z trudem zadecydowała, które z nich wyróżnić.

We wtorkowe popołudnie odbyło się wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy. Najlepsze prace można podziwiać na wystawie w Galerii Debiut w kawiarni TDK. Jedna z nich, autorstwa Amelii Partyki z Gorzyc jest oficjalną kartką Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Dziękujemy wszystkim młodym artystom za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Poniżej publikujemy protokół z prac komisji konkursowej oraz galerię zdjęć.

Info i foto: rd

Wielkość czcionki