FACE 2 FACE Przemek Zamojski malarstwo
19.10-03.11. 2005r.

Rocznik 1964. Artysta jest absolwentem Liceów plastycznych w Kielcach i Jarosławiu, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, zakładzie grafiki projektowej i litografii pod kierunkiem prof. Piotra Lecha.

Wystawy:

– Grand Prix 1 wystawy Porównania Sandomierz 1992

– 1995r Nijmegen w Styn Buys Gallery w Holandii- A Night camel to Cairo

– udział w wystawie zbiorowej w Emmendingen 1994
Prace Przemka Zamojskiego znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce , Holandii, Francji i Niemczech. Zajmuje się grafiką komputerową, malarstwem , plakatem i rysunkiem, współpraca z tygodnikiem Nie, miesięcznikiem Jazzi Magazine, miesięcznikiem Charaktery i sandomierskim Akcentem.

Spoglądając na prace artysty – twarzą w twarz stajemy przed obliczami, które coś nam mówia i nie pozostawiają obojętnymi. Pozorna nonszalancja pędzla i ekspresja w hołdzie dla Van Gogha, czy spokojne naiwne nagrobki braci Theo i Vincenta rodem z Mardsena Hartleya, przypominają naiwne próby amatorów… ale to linia serca, splata je tak naprawdę miłość i oddanie.

Brutalna witalność jak w portrecie Milesa Davisa czy Jean Micheala Basquitea przenika się z liryzmem, subtelnym zapatrzeniem widniejącym w kobiecych portretach. Poprzez twarz artysta spoglądał zawsze do duszy człowieka.
Dziś możemy zajrzeć w oczy nie plastikowych lalek z telewizyjnego ekranu, ale w twarze prawdziwe odarte z blichtru i pozy gwiazdorstwa.
Czy ta próba się udała?
Czy wewnętrzne zwierciadło zostało wydobyte i jest prawdziwe??