Wystawa ilustracji Bogny Sroki
Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury 26.05-22.06.2009r.
wernisaż 2 czerwca 2009 r. godz.12.00

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w pracowni plakatu u profesora Piotra Kunce. Specjalizuje się w ilustracji prasowej oraz w plakacie i grafice wydawniczej. Jej prace ukazały się w takich magazynach jak „Newsweek”, „Forum”, „Elle”, „Wysokie Obcasy”, „Wiedza i Życie”, „Pani”.  Prowadzi wirtualne studio www.yhm.pl oraz ilustrowany blog www.bognasroka.blox.pl. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. www.stgu.pl

Oprócz projektowania graficznego tworzy prace na pograniczu rysunku i instalacji. Na wystawie prezentuje ilustracje do bajek:
„A właśnie że dzień! A właśnie, że noc!” (autor – Przemek Wechterowicz)
„Alicja w krainie czarów” (autor: Lewis Carroll)
„Przemyt” (autor Beata Sroka) wydana przez Wydawnictwo „Muchomor”.

Książka ta został wybrana przez Instytut Książki do wzięcia udziału w Biennale Ilustracji w Bratysławie które odbędzie się we wrześniu 2009 r. Bohaterem jest pies „przemycony” przez chłopca do domu. Wszystko dzieje się w tajemnicy przed rodzicami którzy zabronili Jasiowi posiadania zwierząt. Na początku rodzice niczego się nie domyślają. Dopiero kiedy piesek sporo napsoci prawda wychodzi na jaw. Rysunki autorki sprawiają przyjemność czytającemu. Są lekkie, kolażowe, pogodne i zabawne. Stanowią nieodłączna część czcionki. Zaskakują czytelnika na każdej stronie.  Nie są przesłodzone, w chwilach grozy autorka rezygnuje z pasteli na rzecz ciemnej barwy.

Komisarz wystawy Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska