Tomasz Budzyński – “Podróż na wschód” – malarstwo
druga połowa października i pierwsza połowa listopada 2012 r.

16 października 2012 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Tomasza Budzyńskiego “Podróż na wschód”. Otwarcia dokonała Bożena Wójtowicz-Ślęzak, kurator wystawy.
Artysta urodził się w Tarnobrzegu i z sentymentem wraca do naszego miasta. Wokalista, kompozytor, poeta, malarz. Wokalista kultowego zespołu Siekiera. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym jest wokalistą i liderem do dziś. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt. Mówi jednak, że przede wszystkim jest malarzem.
W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Książka “Soul Side Story” to literacka i poetycka autobiografia, a pierwsze spotkanie autorskie poprowadził Andrzej Stasiuk na Międzynarodowym Festiwalu Literackim “Conrad 2011” w Krakowie. Pełnometrażowy film “Podróż na wschód” miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym “Nowe Horyzonty” we Wrocławiu. Tomasz Budzyński został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego brązowym medalem “Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.
Kolekcja prezentowanych w TDK obrazów trafiła do naszej Galerii wprost z warszawskiej “Kordegardy”. Można ją oglądać do 15 listopada br.

 

Wielkość czcionki