Tarnobrzescy aktorzy przed świętami byli na gościnnych występach w Mielcu. Teatr Czwartek na scenie Samorządowego Centrum Kultury zaprezentował swój spektakl pt. “Mąż zmarł, ale już mu lepiej”.

Tarnobrzeżan zaprosił do Mielca tamtejszy zaprzyjaźniony Teatr Rozmaitości. Bezpłatne wejściówki rozeszły się bardzo szybko i sala wypełniona była do ostatnich miejsc. Sztuka bardzo się spodobała, a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Spektakl pt. “Mąż zmarł, ale już mu lepiej” na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, w reżyserii Sylwestra Łysiaka miał swoją premierę na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury 22 marca 2015 r. Jest to komedia obyczajowa opowiadająca o perypetiach żony, która próbuje pozbyć się swojego męża… Od czasu premiery sztuka była prezentowana już m.in. w Sandomierzu, Krzcinie, czy Boguchwale i wszędzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Pokaz w Mielcu był zaś efektem współpracy obu teatrów. Warto przypomnieć, że tarnobrzeski Czwartek w zeszłym roku zaprezentował w Mielcu “Moralność Pani Dulskiej”, a mielczanie w Tarnobrzegu wystawiali „Dziewczyny z pomysłem” oraz „Damy i huzary”.

rd

 

fot. M. Wojnarowska