Jak spędziliście dwa tygodnie wolne od nauki? Dobrze się bawiliście? Jeśli tak, to na pewno byliście w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Blisko pół tysiąca dzieciaków odwiedziło nas w tym czasie. Uczestniczyły w zajęciach, koncercie oraz filmach. U nas na nudę nikt nie narzekał.

Akcja „Zima w mieście” to doroczny program różnorodnych zajęć organizowanych dla tych, którzy nie wyjeżdżają podczas ferii na zimowiska, a nie lubią siedzieć w domu. W tym roku rozpoczęliśmy jeszcze przed feriami, bo końcem stycznia odbył się wielki Bal Karnawałowy z udziałem małych przebierańców i ich rodziców.

Ale właściwe ferie rozpoczęły się 15 lutego. I od tego dnia niemal codziennie dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w różnych wydarzeniach. Ogromną popularnością cieszyły się filmy z cyklu „Mój ulubiony bohater filmowy”. A były to: „Proszę słonia” oraz „Baranek Shaun”. Obejrzało je ponad 300 maluchów. A jeszcze drugie tyle uczestniczyło w czasie ferii w zwykłych, codziennych pokazach filmowych w kinie Wisła.

Pełną salę gości zgromadził również niecodzienny koncert. Przyjechali do nas „sztukmistrze z Lublina”, czyli zespół Klezmafour, który zaprezentował muzykę żydowską. Dzieci miały okazję poznać tradycyjne instrumenty klezmerskie, melodie inspirowane folklorem żydowskim, anegdoty i ciekawostki. Koncert ten odbył się w ramach pro­gramu Edukacji Muzycznej realizowanej w Tarnobrzeskim Domu Kultury przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Szerszą relację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

Podczas ferii odbywały się także zajęcia prowadzone przez instruktorów TDK-u. Warsztaty taneczne odbyły się pod okiem Kasi Serafin i Agnieszki Wojciechowskiej z Framu. Z kolei aktorskie – Sylwester Łysiak oraz Agnieszka Mroczka. Były też dwie pracownie plastyczne, w których zajęcia prowadziły: Bożena Wójtowicz-Ślęzak oraz Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wizytę i zapraszamy także po feriach…

Akcja “Zima w mieście” odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Info i fot. rd

Wielkość czcionki