W dniu 22.05. 2018 roku (wtorek) o godz. 16.00  w sali widowiskowej TDK Młodzieżowy Teatr Amatorski Grupa  „Scene”, wystawi premierę sztuki „Poczekalnia” Krystyny Chołoniewskiej, autorki sztuk teatralnych, scenariuszy radiowych i telewizyjnych, wierszy i opowiadań. Akcja sztuki rozgrywa się w poczekalni lekarskiej. Każdy z bohaterów: Maka, Szybki, Kamyk, Su, Ona i On, maja swoje rysy charakterystyczne. Sztuka skierowana jest do młodych pogubionych ludzi, którzy żyją mechanicznie. Dopiero przymusowe zamknięcie w poczekalni zmusza ich do myślenia, skłania do dialogu, zachęca
do poszukiwań odpowiedzi nad współczesnym schematyzmem i globalizmem codzienności. Zapraszamy serdecznie na przedstawienie, w którym występują: Agnieszka Witkowska, Kamila Klimkiewicz, Joanna Gorzała, Wiktoria Fajt, Piotr Pasławski, Arkadiusz Zawada. Reżyseria: Sylwester Łysiak.

Młodzieżowy Teatr Amatorski TDK obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. W sezonie artystycznym 2017/2018 Teatr pracuje w dwóch grupach, w których działa 17 młodych osób rozmiłowanych w sztuce teatralnej.

Wstęp na spektakl premierowy bezpłatny, zapraszamy.

 

Wielkość czcionki