Wkrótce poznamy laureatów XIX Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Finał online odbędzie się w najbliższy weekend.

Przed nami ostatni etap kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Niestety ponownie z powodu sytuacji epidemicznej nie będzie możliwe zorganizowanie przesłuchań finałowych na żywo. Komisja konkursowa oceniać będzie filmowe prezentacje nadesłane przez recytatorów.

– Przygotowując tegoroczną edycję bardzo liczyliśmy na to żywe spotkanie z poezją, prawdziwe przeżycie sceniczne, integrację, która zawsze towarzyszyła temu konkursowi – mówi Agnieszka Mroczka, koordynatorka konkursu. – W obecnej sytuacji nie jest to jednak możliwe, dlatego także i w tym roku konkurs odbywa się online. W drugim etapie wyłonimy laureatów spośród osób zakwalifikowanych do finału na podstawie nadesłanych filmów z prezentacjami wierszy.

W pierwszym etapie spośród ponad 130 zgłoszonych w trzech kategoriach wiekowych prezentacji, komisja konkursowa zakwalifikowała do finału 56 osób. Ich filmowe recytacje zostaną teraz ponownie poddane ocenie. Komisja konkursowa obradować będzie w najbliższy weekend podczas Dni Teatru. Do udziału w pracach została zaproszona dr Edyta Nieduziak – teatrolog, kulturoznawca, pedagog teatru, wykładowca w Instytucie Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. W komisji zasiądą również: dr Sylwester Łysiak – teatrolog, kulturoznawca, pedagog teatru oraz mgr Agnieszka Mroczka – instruktor teatralny TDK, logopeda.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana w poniedziałek 12 kwietnia na naszej stronie oraz na profilu Facebook TDK.