Mażoretki z Chmielowa i z Tarnobrzega zabłysnęły na ogólnopolskich zawodach. Przywiozły 19 medali. W sobotę odbyła się uroczysta dekoracja.

W Pustkowie-Osiedlu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo-Wschodniej, w których wystartowały Mażoretki Diament Chmielów. Wśród zawodniczek znalazły się także przedstawicielki Tarnobrzega, ćwiczące pod auspicjami TDK-u. Dziewczyny tańczyły w trzech kategoriach wiekowych – kadetek, juniorek i seniorek, a także solo, w duetach i grupowo. W każdej z kategorii zawodniczki zdobyły medale we wszystkich trzech kolorach: 9 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.

Z powodu pandemii dekoracja zwyciężczyń odbyła się w kameralnej atmosferze w Wiejskim Centrum Kultury w Chmielowie. W sobotnie popołudnie 12 czerwca zebrali się tam rodzice, dziadkowie i przyjaciele zespołu, by wspólnie świętować ich sukces. Zawodniczki zaprezentowały mistrzowskie choreografie i odebrały puchary, dyplomu i medale. Wręczała je trenerka i choreografka Małgorzata Gronek, Renata Domka z Tarnobrzeskiego Kultury oraz Robert Chrząstek z Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

Autorką niemal wszystkich choreografii była trenerka Małgorzata Gronek, która podkreśliła, jak dumna jest ze swoich podopiecznych. Zwłaszcza z tych, które już same przekazują swoją wiedzę młodszym koleżankom, a nawet opracowały dla nich zwycięskie układy.

Mażoretki to moja pasja, moja duma, moja zawodowa miłość. Kiedy patrzę jak tańcem pokonują własne słabości wiem, że każda minuta na sali jest ważna. Kochane moje tancerki gratuluję i dziękuję za każde wzruszenie, które ofiarowujecie. Jesteście wspaniałe – mówiła trenerka.

Choreografka podziękowała także rodzicom, Annie Koper ze Stowarzyszenia Przyjaciół Chmielowa Chmielowanie, a także wszystkim instytucjom, które wspierają młode tancerki.

Tymczasem przed mażoretkami kolejne wyzwanie. Zawody w Pustkowie były bowiem kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu, które odbędą się 19 czerwca. Tancerki powalczą tam o kolejne medale.

Wielkość czcionki