Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentujemy kolejne wydarzenie XLIII Barbórkowej Dramy Teatralnej spektakl NIEMY KELNER w gwiazdorskiej obsadzie: PIOTR SZWEDES, MIKOŁAJ ROZNERSKI, reżyseria: WOJCIECH MALAJKAT.

Szukasz prezentu na Mikołaja, kup bilet na spektakl, wciąż można zakupić bilety w kasie TDK i on-line na stronie www. https://tdk.biletpro24.pl.
Szczegółowe informacje na www.tdk.tarnobrzeg.pl. Spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązujących od 1 grudnia br. nowych limitów tj. 50% obłożenia sali. Do limitu nie wlicza sie osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Tytułowy NIEMY KELNER może jest w każdym z nas… czy mamy usługiwać w życiu i milczeć, czy może wyprostować się i zacząć zamawiać pełnym głosem. Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza – to cechy charakterystyczne utworu. Głupota nie ma na ten spektakl wstępu. Nawet na gapę.

Panie Piotrze, dlaczego te Wasze komedie tak niepokoją?
Ja bym to odwrócił, dlaczego nasze sztuki tak śmieszą skoro tyle tam mądrości?
Odpowiedź jest prosta: Ponieważ niezmiennie pokazują nas, ludzi, w zmiennych sytuacjach, nastrojach i relacjach.
Jak sobie z tym radzimy?
Różnie. Jedno jest pewne, uważamy, że nic tak nie śmieszy jak czyjś upadek… a nic tak nie przygnębia jak czyjeś szczęście… Czy tak jest w istocie?

Mamy nadzieję, że Państwo czytając te słowa, za chwilę siądziecie wygodnie w naszej teatralnej sali i przekonacie się osobiście. Zapraszamy