Хочете втілити мрії своєї дитини? Дайте йому шанс і навчання в одному! „Sieć na kulturę” це місце, де Вашій дитині не буде нудно, і Ви не перживатимете про її розвиток. Запишіть свою дитину на один із БЕЗКОШТОВНИХ курсів та втілюйте її мрії в життя!

Більше інформації: 
539 124 904
15 822 21 10 w. 24

Tarnobrzeski Dom Kultury bierze udział w programie „Sieć na kulturę” realizowanym przez Fundację Wdrażania Zrównoważonego Rozwoju. W jego ramach organizujemy szereg szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży. Teraz także włączamy do tego projektu dzieci i młodzież z Ukrainy. Zajęcia są całkowicie bezpłatne dla wszystkich, wystarczy tylko zgłoszenie.

Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju prowadzi projekt z kompetencji cyfrowych, skierowany dla dzieci i młodzieży (10-18 lat) także dla obywateli Ukrainy.

Zajęcia są bezpłatne i prowadzone w godzinach popołudniowych, można pogodzić je z lekcjami w szkole. Każdy kurs zawiera 31 godzin lekcyjnych. Zapisać można się po wyborze szkolenia z harmonogramu na naszej stronie https://www.siecnakulture.pl/szkolenia lub, w przypadku grupy składającej się minimum z 7 osób, możemy dostosować się do ich harmonogramu. W przypadku terminów jesteśmy elastyczni – zajęcia mogą odbywać się przez cały tydzień w godzinach 8-22. Najdłuższe spotkanie może trwać 8h lekcyjnych. W ciągu tygodnia można zrealizować pełen cykl (31 x 45 min.).

Główne cele projektu:
Podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych.
Rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć.

Oferujemy 7 ciekawych ścieżek tematycznych dla dzieci i młodzieży również w języku ukraińskim:

Dziennikarstwo on-line
Czym są nowe media oraz jakie możliwości i zagrożenia niosą? Narzędzia do publikacji: blog, treści wizualne, treści wideo. Jak tworzyć: ciekawe teksty, przyciągające wzrok zdjęcia, dobre filmy?

Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych
Nauka projektowania treści wizualnych przy wykorzystaniu różnych aplikacji. Praktyczne porady dotyczące: układu treści, doboru czcionek czy druku DTP. Czym jest kolor i jak dobierać pasujące do siebie kolory?

Edukacja on-line
Tajniki narzędzi do nauczania online. Poznanie platform do samoedukacji czyli jak się uczyć z internetu. Jak szukać nietypowe treści w internecie?

Korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie
e-Państwo: z jakich usług cyfrowych mogę korzystać? Jak chronić swoją prywatność w sieci? Formalna i nieformalna korespondencja w kanałach cyfrowych.

Kompetencje medialne
Czym są kompetencje medialne oraz jak i gdzie możemy je rozwijać? Ciekawe aplikacje w wirtualnym świecie – jak z nich korzystać?
Prawo autorskie i wolne licencje.
UWAGA – nabór trwa! Termin zgłoszeń: 8 maja! Więcej informacji tutaj: KLIK

Dostępność zasobów cyfrowych on-line
Gdzie i jak szukać cyfrowych informacji. Analiza zebranych zasobów przy użyciu dedykowanych narzędzi. Jak skutecznie wykorzystywać zebrane materiały cyfrowe?

Bezpieczne zachowania w sieci
Uczestnicy dowiedzą się, na jakie niebezpieczeństwa w sieci powinno się zwrócić uwagę. Gdzie szukać aktualnych informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci? Nauka korzystania z narzędzi do bezpiecznego przechowywania plików i danych, jak również sposoby zabezpieczenia ich, gdy zaatakuje cyberwirus. Edukacja w zakresie dobrych praktyk, by bezpiecznie korzystać z narzędzi online.