Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym „Malujemy Pastelami”. Poniżej znajdziecie regulamin i kartę zgłoszenia do pobrania.

Konkurs Malujemy Pastelami ma już wieloletnią tradycję i także w tym roku czekamy na Wasze wyjątkowe prace. Konkurs Plastyczny „Malujemy Pastelami” odbywa się po raz 24., a temat przewodni brzmi:

„Kiedy nocą w świetle księżyca…” 

Ubierz w barwy nocy swoją opowieść. Spróbuj oddać przy użyciu środków wyrazu plastycznego nastrój, klimat: wybranego miejsca, postaci, zwierząt, przedmiotów.

Celem Konkursu jest rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych oraz wyrażanie odczuć w formie plastycznej przez dzieci i młodzież. Zasięg konkursu obejmuje 3 województwa: podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy zgłaszają 1 pracę o wymiarach: 50 cm x 70 cm.

Termin: do 14 kwietnia.

11 maja spotkamy się w Galerii TDK na ogłoszeniu wyników oraz otwarciu wystawy pokonkursowej.

Patronami konkursu są: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Rzeszowski, Stowarzyszenie Pastelistów Polskich. Honorowym patronatem objął go Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek.

REGULAMIN XXIV KONKURSU PLASTYCZNEGO MALUJEMY PASTELAMI 2023

Karta zgłoszenia XXIV Konkursu Plastycznego „Malujemy Pastelami” 2023