Rusza doroczny konkurs wielkanocny. Jego uczestnicy co roku projektują kartki, pisanki, palmy wielkanocne, czyli wszystko to, co jest nieodłącznym elementem tradycji świąt Wielkiej Nocy. Zachęcamy do udziału w tym konkursie także w tym roku.

Regulamin do ściągnięcia tutaj:
Regulamin i Karta Zgłoszenia Wielkanocny Konkurs Plastyczny

 

Konkurs ma skłonić dzieci i młodzież do przypomnienia i odtworzenia często zapomnianej tradycji, bądź poznania źródeł lub szczegółów zwyczajów, które są żywe i kultywowane do dziś. Uczestnicy mogą wybrać jedną z trzech kategorii: projekt kartki wielkanocnej, pisanka lub baranek albo plama wielkanocna. Zachęcamy do puszczenia wodzy fantazji, do sięgania po niecodzienne techniki, czy materiały, sięganie do źródeł, tradycji, lokalnego folkloru. Możliwości są niemal nieograniczone. Komisja konkursowa zwracać będzie uwagę na kreatywność, pomysłowość prac, spójność, walory estetyczne.

Konkurs rozstrzygany będzie w czterech kategoriach wiekowych. Obejmuje swoim zasięgiem miasta: Tarnobrzeg,  Sandomierz oraz powiaty: tarnobrzeski i kolbuszowski.

Plastyka Wielkanocna-mini

Prace należy przesyłać do TDK w terminie do 11 marca 2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 22 marca 2016 r. Najpiękniejsze dzieła, a przede wszystkim te wyróżnione i nagrodzone zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Afisz w kawiarni TDK.

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Amatorskiego Ruchu TDK, tel. 15 822 74 97.

 

Wielkość czcionki