Marzyłaś zawsze o aktorstwie, ale trafiłaś do zupełnie innej pracy? Możesz wrócić do swojej pasji i grać w teatrze amatorskim!

Nasz teatr jest teatrem otwartym skupiające amatorów grających wyłącznie z pasji. Wyzwalanie swoich emocji na scenie to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego, poznanie nowych ludzi i oderwanie się od codzienności.
To właśnie te marzenia spowodowały, że w 2008 r. na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu znalazła się grupa zapaleńców, którzy spróbowali swoich sił i możliwości na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury tworząc „ Teatr bez Metryki ” tym samym podkreślając nazwą, jedność pokoleń.
Dzięki opiece z ramienia Tarnobrzeskiego Domu Kultury Andrzeja Wilgosza i Anny Pintal powstały niezapomniane inscenizacje: „Wieczór Sentymentalny”  „ Wspomnienie- jedenaście obrazów”
czy „Słówka o Słówkach”.

W prace teatru, przygotowanie spektakli od samego początku zaangażowali się Janusz Bartela, Krystyna Frąszczak, Elżbieta Chrobak, Zenona Kłos, Maria Pantula, Janina Szul, Zofia Ziemba i Bolesław Ziemba. Dobrym pomysłem okazało się uatrakcyjnienie spektakli muzyką. Do zespołu dołączyła Krystyna Szlęzak, która zajęła się opracowaniem muzycznym spektakli i śpiewem.
Po odejściu z TDK Andrzeja Wilgosza nastąpiło spowolnienie aktywności teatru by w roku 2017 wrócić ze zdwojoną siłą. Wówczas powstał spektakl „Co nam zostało z tych lat” oraz ten najnowszy „Jej Portret”, który z ramienia TDK swoją opieką objął dr Sylwester Łysiak. Spektakl został zaprezentowany w Tarnobrzegu, Koprzywnicy, Staszowie i Mielcu.
Artystyczny duch zespołu teatralnego nie gaśnie i w przygotowaniu następne pozycje teatralne. Serdecznie zapraszamy na spektakle.