Tarnobrzeski Dom Kultury i Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM
Serdecznie zapraszają do udziału w Dniach Teatru
, które od kilku lat wpisują się w kalendarz kulturalny naszego miasta. W repertuarze znajdą się spektakle dla młodego widza, a także dla  dorosłych.
Teatr uczy spojrzenia na drugiego człowieka, zrozumienia go, sprzyja wyzwalaniu emocji i je uszlachetnia. Znakomity aktor Wojciech Pszoniak powiedział: „Teatr jest magicznym miejscem podróży w głąb duszy człowieka i tego, co jest tajemnicą jego życia. Nie można teatru przeżywać
z dystansem; teatr wymaga uczestnictwa”
.
Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń, będzie wspaniałą okazją do spotkania się w licznym gronie miłośników teatru. Bardzo miło będzie nam gościć Państwa na tym wydarzeniu.
Zapraszamy do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na spektakle w dniach: 23 – 30 marca 2019 r.

23 marca 2019 r., godz. 15.30, sala widowiskowa 
„SMOK WAWELSKI”

– inscenizacja bajki  w wykonaniu uczniów klasy VI z Zespołu Szkół  w Maliniu.
Bajkę zrealizowano na podstawie tekstów Wandy Chotomskiej i Zbigniewa Czarnucha. Autorem scenariusza, scenografem i reżyserem jest Małgorzata Maziarz.
wstęp wolny

23 marca 2019 r., godz. 18.00, sala widowiskowa
„GWAŁTU, CO SIĘ DZIEJE”
Aleksandra Fredro w wykonaniu aktorów z Teatru Poezji i Piosenki z Biłgorajskiego Centrum Kultury.
Spektakl w reżyserii Maryli Olejko. Teatr Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury istnieje od 1982 roku. W repertuarze Teatru dominują głównie sztuki dramatyczne m. in: „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Iwo Bresana czy Mąż zmarł, ale już mu lepiej” Izabeli Degórskiej. Aktorzy Teatru Poezji i Piosenki oprócz własnej działalności mają na swoim koncie udział     w widowiskach plenerowych Fundacji „Kresy 2000”, gdzie występowali u boku zawodowych aktorów m. in Zdzisława Wardejna, Ewy Gorzelak czy Alicji Jachiewicz. Grając w spektaklach „Drzewo” w reżyserii Janusza Opryńskiego oraz „Klątwa”
w reżyserii Stefana Szmidta odwiedzili niemalże każdy zakątek Polski.
obowiązują wejściówki


24 marca  2019 r., godz. 16.30, sala widowiskowa
“PARADY”

Jana Potockiego  w wykonaniu Teatru „Czwartek” z Tarnobrzeskiego Domu Kultury w reż. Sylwestra Łysiaka i Mateusza Załuski.
„Parady”  to sztuka autorstwa XVIII – wiecznego podróżnika, pisarza, etnografa Jana Potockiego, stworzona dla rodziny Potockich w Łańcucie. Napisana w konwencji włoskiej komedii dell’arte, bawi grą aktorów i żartem sytuacyjnym.
Teatr „Czwartek” działa od 2012 r. Skupia osoby dorosłe, pracujące, dla których działalność teatralna jest twórczą pasją. Do tej pory aktorzy wystawili następujące sztuki teatralne: „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, „Mąż zmarł ale już mu lepiej” Izabeli Degórskiej, „Gwałtu co się dzieje” Aleksandra Fredry.
obowiązują wejściówki

24 marca 2019 r., godz. 19.30, sala widowiskowa
Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM – spektakl

„CZARY, MARY – WSPOMNIENIE”
scenariusz i reżyseria: Dariusz Chmielowiec, choreografia: Agnieszka Wojciechowska, Katarzyna Serafin. Inspiracją  do powstania spektaklu była twórczość Marii Kozłowej – wszechstronnie uzdolnionej twórczyni ludowej, śpiewaczki, poetki, gawędziarki, a także autorki scenariuszy, widowisk obrzędowych, propagatorki tradycji kultury lasowiackiej.
obowiązują wejściówki

Wejściówki na spektakle do odebrania w Tarnobrzeskim Domu Kultury od 14 marca 2019 r.

XVII edycja KONKURSU RECYTATORSKIEGO
„Dziecięce Interpretacje”
dla uczniów szkół podstawowych
ELIMINACJE  WSTĘPNE
20 marca 2019 r., godz. 11.00  (klasy I-III)
26 marca 2019 r., godz. 11.00 (klasy IV-VI, VII-VIII)
FINAŁ
30 marca 2019 r., godz. 10:00

Szczegółowe informacje Dział Ruchu Amatorskiego, pokój 54, tel. 15 822 21 10 wew. 24 / 15 822 74 97, www.tdk@tarnobrzeg.pl

Wielkość czcionki