8 czerwca 2019 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się premiery dziecięcego warsztatowego zespołu teatralnego MAGIK.
Dzieci z gr. I zaprezentowały  jedną z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena pt.: „Królowa Śniegu”. Baśń ta opisuje losy dwojga przyjaciół – Gerdy i Kaja, którzy żyli w wielkiej przyjaźni aż do dnia, gdy do oka chłopca wpadł odłamek roztrzaskanego w przestworzach zwierciadła. Od tej pory Kaj inaczej patrzył na świat – wszystko, co piękne i dobre, wydawało mu się brzydkie i złe. Nie namyślał się więc długo, kiedy Królowa Śniegu zapragnęła zabrać go do swego mroźnego królestwa. Zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwanie przyjaciela. Po drodze napotyka i poznaje nowych przyjaciół, dzięki którym odnajduje chłopca. Skupienie i emocje towarzyszące „małym aktorom” wywołały aplauz i uśmiech publiczności tłumnie zgromadzonej w sali kameralnej TDK

Fot. Aleksander Dyl

Grupa II przygotowała adaptację znanej i lubianej powieści Lewisa Carolla pt.: „Alicja w krainie czarów”. Główna bohaterka dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się jej niesamowite nonsensowne przygody. Poznaje dziwaczne postacie oraz uczestniczy w absurdalnych rozmowach i przygodach z ich udziałem. Nieograniczona wyobraźnia i pomysłowość dzieci sprawiły, że każda wykreowana przez nie rola była szczególna i niesamowita. Ogromne brawa jakimi widownia nagrodziła aktorów były doskonałym zwieńczeniem tego miłego sobotniego popołudnia. 

Fot. Aleksander Dyl