Galeria Psich Portretów jest już gotowa! Zapraszamy do obejrzenia dzieł plastycznych, które wykonali mali (i trochę więksi) mieszkańcy Tarnobrzega i okolic.

Akcja jest efektem współpracy Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy zwierzęta”. Młodzi artyści mieli za zadanie stworzyć portret psa. Dla inspiracji na początku maja zaprezentowaliśmy zdjęcia Machowiaków autorstwa Karoliny Konefał i Jerzego Oblickiego. Na ich podstawie (ale nie tylko)  powstały ciekawe rysunki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji i ich rodzicom! Galeria jest wspaniała! Sami się przekonajcie! A może przy okazji zdecydujecie się na nowego domownika?

O szczegółach akcji oraz jej efektach pisze koordynatorka projektu Beata Wianecka-Długoń:

Miło mi zaprezentować Państwu wirtualną galerię psich portretów. Idea przeglądu “Cztery łapy. Tworzymy galerię psich portretów” zrodziła się z miłości do sztuki i zwierząt. Dzięki kilkuletniej współpracy Tarnobrzeskiego Domu Kultury z Tarnobrzeskim Stowarzyszeniem „Chrońmy zwierzęta” powstało wiele fantastycznych projektów, których miałam wielką przyjemność być koordynatorem. Nie inaczej jest i tym razem…

W tym przeglądzie walory artystyczne stawiamy na równi z przekazem. Jego celem jest inspirowanie i pobudzenie do refleksji odbiorców. Dzięki niemu dostarczamy dzieciom i młodzieży wiedzy  o codzienności schroniska i przybliżamy sylwetki ich mieszkańców. Rozwijamy świadomość estetyczną i kreatywność oraz oswajamy z trudnym aspektem bezdomności zwierząt. Chcieliśmy  pokazać, że sztuka to nie tylko rozrywka, ale ma  również aspekt społeczny, może pomóc w ważnej inicjatywie –  adopcji Machowiaków.

A teraz najważniejsze – nasi mali artyści. Prezentujemy Państwu 27 prac, które zostały nadesłane przez: Anię Farbisz, Biankę Twaróg, Dominikę Mazur, Elenkę Twaróg, Emilię Kos, Jagodę Karpik, Jakuba Dutkowskiego, Kaję Czajkę, Karolinę Harchut, Klarę Harchut, Lilianę Gwoździowską, Madzię Mlazgę, Madzię Wójtowicz, Maję Czajkę, Maję Dutkowską, Maję Mrozińską, Martę Skowron, Nikolę Janicką, Piotra Siudaka, Ulę Wójtowicz, Wiktorię Szpunarską, Wojtka Mlazgę, Zofię Jamróz, Zosię Wolanin, Zuzię Ziętkowską i panią Ewę Czajkę.

Praca nad tworzeniem wirtualnej galerii była dla nas czasem spędzonym z barwnymi, pogodnymi, ciekawymi, nieszablonowymi i nieraz zaskakującymi pracami.

Składamy podziękowania za zaangażowanie w realizację tematu wszystkim uczestnikom projektu.  Dziękujemy Karolinie Konys i Jerzemu Oblickiemu, autorom fotografii, które zainspirowały dzieci do stworzenia psich portretów.

Snujemy marzenia, od których wszystko się zaczyna, że dzięki  psim wizerunkom stworzonych ręką dziecka dojrzą Państwo Swojego przyszłego domowego pupila. Życzymy im, by znalazły miłość i dom.

Pamiętajmy: „Sztuka jest emanacją naszego wewnętrznego życia i ona jest decydującą wartością tworzenia” – Zofia Kucówna.

Zapraszamy do świata sztuki.

Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Beata Wianecka-Długoń