Bańki mydlane, balony, bum bum rurki, słodycze i wesołe tańce – w wesołej atmosferze pożegnaliśmy wakacje. W Tarnobrzeskim Domu Kultury 27 sierpnia odbył się piknik kończący cykl „Lato w Mieście 2021”.

Wesołe gry i zabawy, muzyczne zadania, sprawnościowe konkurencje, tatuaże, ale także rozmowy o bezpieczeństwie składały się na program pikniku „Żegnamy wakacje”, który odbył się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Organizatorzy zaprosili najmłodszych do wspólnej zabawy z Panią HulajNogą. Były tańce, wspólne wygrywanie melodii z „Piratów z Karaibów”, gonitwa za spinaczami, ścieżka sprawnościowa, kolorowe bańki mydlane i baloniki zmieniające się w egzotyczne zwierzęta. Dzieci odwiedzili także policjanci, którzy opowiedzieli o swojej pracy, o bezpieczeństwie na drodze, poradzili, jak ochronić się przed atakiem groźnego psa, czy co zrobić, kiedy widzimy kogoś wsiadającego po alkoholu za kierownicę samochodu. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania sprzętu policyjnego: kajdanek, kasku, ochraniaczy. Dzieci nauczyły się również jak łatwo zapamiętać numer alarmowy 112. Otrzymały też policyjne upominki: odblaski, plany lekcji i inne.

Podczas spotkania maluchy mogły wykonać sobie bajkowy tatuaż, bądź fantazyjne malunki na twarzy. Nie zabrakło słodyczy, każdy na koniec otrzymał też upominek. Radości i śmiechu było mnóstwo!

Wielkość czcionki