Komozja – „Szklany Skarbiec Adama Watrasa – projekty i realizacje”

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na wystawę „Szklany Skarbiec Adama Watrasa – projekty i realizacje”.

Artysta od sześciu lat współpracuje z częstochowską firmą Komozja Family CO. Projektuje dla niej szklane ozdoby, tworzy unikatowe modele – rzeźby. Komozja to jeden z najpoważniejszych producentów ozdób choinkowych. Zajmuje pozycję lidera tej branży na rynku krajowym i zagranicznym. Sama liczba oferowanych wzorów sięga kilku tysięcy. Ozdoby produkowane przez Komozję trafiają na wszystkie kontynenty, do najlepszych na świecie sklepów specjalizujących się w sprzedaży ozdób świątecznych (m.in.: Harrods, Fortnum & Masson, Neiman Marcus, Dillards). Od samego początku firma orientowała się ku najbardziej wyrafinowanym klientom (sklepy z ekskluzywnymi pamiątkami, sklepy w muzeach). Bombki wykonywane są również na specjalne zamówienie, jako reklamówki renomowanych firm (m.in.: Tiffany, Rosenthal, Coca Cola).

Ekspozycja w Galerii TDK obejmuje serie ozdób zaprojektowanych przez artystę ( filiżanki, ryby, psy, anioły, kwiaty) oraz inne realizacje – bombki imitujące obrazy, symbole miast amerykańskich zamknięte w jabłkach, tematy świąteczne: motywy bożonarodzeniowe, Halloween, postacie z dziecięcych bajek – Kopciuszek, Dziadek do Orzechów, O Rybaku i Złotej Rybce.

Wystawa to fragment z ok. 1000 projektów opracowanych przez artystę. Oprócz realizacji końcowych ekspozycja obejmuje projekty ozdób – rysunki i szkice, modele w plastelinie i odlewy gipsowe. Dzięki temu można prześledzić etapy powstawania ozdób – od pomysłu do realizacji końcowej.

Wystawa w Galerii TDK czynna jest do 19.01.2004r

Szczegółowych informacji udziela :

Tarnobrzeski Dom Kultury
Ul. Słowackiego 2
39 – 400 Tarnobrzeg
tel : 822-21-10 wew 24
Zapraszamy