FRAM jest jedynym zespołem TDK o tak długim czasie nieprzerwanej pracy, najbardziej utytułowanym i uhonorowanym nagrodami na ogólnopolskich festiwalach. FRAM to już marka; grupa rozpoznawalna, która wypracowała swój charakter i styl w prezentacjach scenicznych.

Obecnie FRAM tworzy 10 grup wiekowych; są to dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, w sumie 200 osób. Głównym choreografem zespołu jest Dariusz Chmielowiec. Zajęcia z dziećmi prowadzą też Agnieszka Wołosz i Kornelia Ciołek, które z FRAMEM współpracują “od zawsze”. Nie tylko dzielą się teraz swoimi doświadczeniami i umiejętnościami z młodszymi, ale nadal są również obecne na scenie. Dziesiąty rok działa grupa wokalna, z którą współpracują muzycy Paweł Gospoś, Marian Zych i Marcin Maziarz.

FRAM tańczy już 20 lat i pozostaje nadal zespołem bardzo młodym, który nie poddał się rutynie i skostnieniu. Ciągle zaskakuje i podejmuje nowe wyzwania. To z pewnością zasługa Darka Chmielowca, jego ustawicznych poszukiwań, zmagań z materią ludzkiego ciała i przestrzenią sceny. Jest to budowanie procesu twórczego, w którym ważną rolę odgrywają młodzi ludzie i ich postrzeganie świata.

ZAJĘCIA:
5-7 lat – poniedziałek i środa, g. 16.00-21.00
8-10 lat – wtorek i piątek, g. 17.00-18.00
11-15 lat – wtorek i piątek, g. 18.00-19.00
16-20 lat – wtorek i piątek, g. 19.00-20.00
(sala widowiskowa TDK)

 

Wielkość czcionki