Niezwykle utalentowana artystka i cukiernik. Pomysłowa, przedsiębiorcza, a przy tym – skromna. Zofia Różycka odwiedziła Tarnobrzeg, gdzie odbył się wernisaż wystawy jej prac.

Kilkadziesiąt dzieł Zofii Różyckiej można już od paru dni oglądać w Galerii TDK. W czwartek 17 grudnia odbył się wernisaż. Artystka przybyła po długiej podróży, nieco onieśmielona, bo po raz pierwszy wystawia swoje prace i jak przyznała, trochę się denerwowała, jak zostanie przyjęta. Zwłaszcza, że na wernisażu pojawiło się liczne grono osób zaintrygowanych niecodziennym podejściem do prozaicznej – zdawałoby się – czynności, jaką jest pieczenie. Zofia Różycka bowiem rysuje przepisy na słodkie wypieki. Kolejne czynności i proporcje składników przedstawia w niezwykle pomysłowej formie graficznej, w dodatku o bardzo wysokich walorach artystycznych. Jej ulubioną techniką jest linoryt, wymagający niezwykłego skupienia i drobiazgowości. Jak podkreśliła Różycka, wszystkie przepisy są sprawdzone i na pewno każdy może spróbować własnych sił w wypiekaniu ciast i ciasteczek, które poleca.

Na wernisażu pojawiło się szczególnie dużo młodych ludzi, którzy potraktowali prace Różyckiej trochę jak łamigłówki, czy rebusy. Wiele osób robiło zdjęcia poszczególnym pracom, by w zaciszu domowej kuchni spróbować te zagadki rozwikłać i sprawdzić w praktyce. Młodzi ludzie prosili autorkę o podpowiedzi, a także o autografy. Można było również kupić książkę artystki „Alfabet ciast”, którą wydało wydawnictwo Dwie Siostry – patron wystawy.

Ekspozycję grafik Zofii Różyckiej można oglądać w Galerii TDK do 13 stycznia. Wciąż także można kupić jej książkę w kawiarni TDK.

rd

 

_DSC0282

_DSC0287

_DSC0253

_DSC0341

_DSC0324

_DSC0336

_DSC0322

_DSC0312

_DSC0304

_DSC0315

_DSC0294

_DSC0267

_DSC0255

_DSC0342

_DSC0344

_DSC0348

 

 

 

fot. rd