PSZCZOŁY-pl.

Piotr Socha
Studia w ASP w Warszawie, na Wydziale Grafiki w Pracowni Ilustracji Książkowej Prof. Janusza Stannego. Współpracował jako ilustrator z redakcjami Gazety Wyborczej, Polityki, Newsweeka, Przekroju, Playboya, Wysokich Obcasów, Harward Business Review, Machiny i wielu innych. Przez kilka lat grafik prowadzący w miesięczniku Machina.

Współpracował również z I programem TVP dla którego zaprojektował (wspólnie ze studiem animacji Platige Image) nową oprawę graficzną, nagrodzoną Złotym Orłem w konkursie reklamowym Złote Orły (1999r.) . W tym samym konkursie otrzymałem również nagrodę dla Dyrektora Artystycznego Roku.
Ze studiem Platige Image zaprojektował czołówki Wiadomości i Teleexpressu, festiwali piosenki
w Sopocie i Opolu).

Oprócz ilustracji prasowej zajmuje się również projektowaniem książek, gier planszowych, audiobooków, lokotypów itp …

W Galerii TDK prezentujemy „Fantastyczny świat pszczół wg Piotra Sochy” w formie wielkoformatowej wystawy. Pełne detali, misternie zakomponowane  ilustracje dopełnione solidną dawką wiedzy

o pszczołach przeniesione zostały na wielkie płócienne plansze. Jak skonstruowany jest ul? Z których roślin pszczoły najchętniej zbierają pyłek? Jak wygląda strój pszczelarza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w książce „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. Album składający się z ponad 30 kolorowych, kunsztownie zilustrowanych plansz zaprasza czytelników do świata pszczół: ukazuje ich budowę anatomiczną, hierarchię panującą w roju, proces wytwarzania miodu i wiele innych ciekawych informacji. Aby w pełni wykorzystać potencjał dydaktyczny książki, Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało wystawę , którą prezentujemy w Galerii TDK.

Ekspozycja wzbogacona została akcesoriami pochodzącymi z… prawdziwej pasieki. Zostały udostępnione przez Panią Monikę Rutynę.

Przekazując fachową wiedzę w atrakcyjnej formie wystawa stanowić może ciekawe uzupełnienie lekcji przyrody czy pretekst do rozmowy o ekologii, a charakterystyczne, pełne humoru ilustracje Piotra Sochy gwarantują dobrą zabawę!

Zapraszamy do królestwa pszczół!

Źródło: Wydawnictwo Dwie Siostry