Rok artystyczny 2015/2016 już za nami.

W dniach 14 oraz 20 i 21 czerwca 2016 roku w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbyły się premiery spektakli  dziecięcych grup teatralnych.

14 czerwca najmłodsze dzieci (4,5,6 lat) z warsztatów teatralno – logopedycznych wystąpiły w inscenizacji   wiersza pt. „ Krótkie przygody Koziołka Matołka” na podstawie znanej i lubianej bajki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci wcielając się w bohaterów przygód o Koziołku Matołku wykazały się niezwykłym wręcz talentem aktorskim gdyż radosnym i zaskakującym sytuacjom nie było końca.

W dniach 20 – 21 czerwca na deskach sceny w sali kameralnej wystąpiły dzieci z Teatrzyku „MAGIK. 20 czerwca grupa starsza (kl. IV – VI) zaprezentowała  teatr lalkowy (pacynki). Bajki pt: „Czerwony Kapturek” i „Kopciuszek” spotkały się z ogromnym zainteresowaniem o czym świadczyła  wypełniona po brzegi sala kameralna. Najmłodsi widzowie oraz ich opiekunowie wesoło reagowali widząc jak kolorowe pacynki „ożyły” i przybrały postać  radosnego Czerwonego Kapturka, sprytnego i  przebiegłego wilka, czy  pięknego Kopciuszka lub okrutnej i złej macochy.  „Pacynkowi aktorzy”  oraz ich animatorzy znakomicie wczuli się w role sprawiając, że widownia nagrodziła ich zasłużonymi brawami.

21 czerwca trzydniowy maraton teatralny zakończył występ Teatrzyku MAGIK grupa I (kl. I – III). Dzieci wcieliły się w postacie z bajek pt: „Kot w butach” i „Calineczka”. Kolorowe kostiumy i  bajkowa scenografia znakomicie oddały charakter bohaterów tych wspaniałych bajek.

Instruktor teatralny: Agnieszka Mroczka

Poniżej przedstawiamy Państwu galerię zdjęć …

foto: A. Rembelska, I. Kawalec, J. Mrozińska

Wielkość czcionki