Iskra-zaprosz.

Wystawa czynna: 8 maja – 7 czerwca 2017r., Galeria TDK.
Zapraszamy.

Jolanta Dąbrowska – Iskra iskra

Urodzona w Bielawie na Dolnym Śląsku.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim. Pracowała w Fabryce Firanek Wisan w Skopaniu, początkowo jako projektant wzorów a po kilku latach jako kierownik Działu Wzornictwa. Rozpoczęła studia  na ASP w Łodzi  na Wydziale Tkaniny i  Ubioru w pracowni projektowej dywanów i tkaniny artystycznej u prof. Mariusza Kowalskiego  i prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak, oraz w pracowni malarskiej  prof. Andrzeja Gieragi. Dotychczas prezentowała swoje prace  w Tarnobrzegu, jego okolicach oraz  w Łodzi i  Warszawie. Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich. Malarstwo i tkactwo to dziedziny sztuki które stanowiły jednocześnie drogę zawodową autorki  i pielęgnowane od lat hobby. Od kilku miesięcy przebywa na emeryturze co sprzyja swobodzie i niezależności, bez których trudno o realizacje twórczej pasji.

Na wystawie w Galerii TDK prezentowane są  prace powstałe w  ostatnim  okresie, wiele z nich zostało zaprezentowanych po raz pierwszy.

Nagrody i plenery

  • 1987 i 1988  – l nagrody  –  Najlepiej opracowany wzór wyrobów wnętrzowych Łodź COBR
  • 1988 – II  nagroda – w konkursie ogólnokrajowym ,,Wzornictwo to nasz atut” Centrum Wzornictwa Przemysłowego Warszawa
  • 1989 – III nagroda  najlepiej opracowany wzór wyrobów wnętrzowych COBR Łódź

Uczestnictwo w Plenerach: Ożarów, Chobrzany, Batorz, Załęcze  Wielkie, Zaniemyśl, Koronowo.

Wystawy: Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Gorzyce, Pińczów, Chobrzany, Ożarów, Batorz, Zaniemyśl, Załęcze Wielkie, Koronowo, Łódź, Warszawa.

komi­sarz wystawy:  Elżbieta Miśkiewicz- Zamojska

Info i foto: oficjalny profil Jolanta Dąbrowska Iskra

Wielkość czcionki