FRIDA – Życie Sztuka Rewolucja

4 grudnia 2018 r.,  godz. 18.00
na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury

 „Nigdy nie malowałam snów
malowałam swoją rzeczywistość”
Frida Kahlo

Życie Fridy Kahlo – azteckiej królowej XX wieku, ikony pop-kultury oraz refleksje na temat stereotypowego postrzegania kobiet w zdominowanym przez mężczyzn świecie sztuki to temat pierwszego w Polsce projektu teatralnego w poetyckim zapisie Jakuba Przebindowskiego – reżysera spektaklu.
W tytułową postać wcieli się MARTYNA KLISZEWSKA – aktorka i malarka. W spektaklu będącym połączeniem teatru i performansu (część zdjęć powstawała w Pałacu w Nieborowie) zobaczymy ją w stylizacjach i kostiumach wg własnego pomysłu. Komitet honorowy nad projektem: Edward Dwurnik, Rafał Olbiński, Marek Keller zaś honorowy patronat: Ambasada Meksyku w Polsce.
Tego dnia zapraszamy również na spotkanie z Martyną Kliszewską – malarką. W Galerii TDK odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa artystki: „ Flores y Paisajes. Kwiaty i pejzaże. Martyna Kliszewska. Malarstwo”. Wystawa czynna będzie do 31 grudnia 2018 r. Malarka zaprezentuje publiczności swoje obrazy- ekspresyjne i wielobarwne kwiaty i pejzaże.

Spektakl i wystawa zaprezentowane zostaną w ramach 41 Barbórkowej Dramy Teatralnej.

Sprzedaż biletów: codziennie (z wyjątkiem sobót i niedziel), godz. 8.00 – 18.00, Tarnobrzeski Dom Kultury, Dział Organizacji Imprez

 Rozmowa z Martyną Kliszewską i Jakubem Przebindowskim na antenie polskiego radia:
https://www.polskieradio.pl/10/4886/Artykul/1895397,Frida-Zycie-Sztuka-Rewolucja-historia-artystki-przeniesiona-na-deski-teatru