W TDK-u można już oglądać nową wystawę. Autorami prezentowanych prac są uczestnicy zajęć plastycznych.

Wystawa stanowi podsumowanie roku pracy w pracowniach plastycznych prowadzonych w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Młodzi twórcy mogą zaprezentować swoje dokonania artystyczne, efekty swojej pracy w ciągu całego sezonu.

Dziecięcy Art Klub to pierwszy kontakt dziecka ze sztuką, w zajęciach biorą udział uczniowie w wieku 6-10 lat z tarnobrzeskich i okolicznych szkół podstawowych. Podczas zajęć rozwijają swoją  wyobraźnię i myślenie plastyczne. Uczą się pracy rozmaitymi technikami, zgłębiają tajemnice warsztatu artysty poznając dzieje sztuki. Powstałe  prace są  barwne, wesołe, spontaniczne, niczym nieskrępowane. Z dziećmi pracują Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska i Beata Wianecka-Długoń.

Blok Sztuki dla młodzieży to zajęcia przygotowawcze do podjęcia nauki na uczelniach artystycznych (historia sztuki i nauka malarstwa).  W ramach zajęć młodzież  poznaje kierunki, style i nurty w sztuce. Obserwuje formy i rytmy w działaniu plastycznym oraz próbuje inicjować własne znaki i tropy malarskie doświadczając piękna popartego obserwacją jego wielowymiarowości. Adepci  konfrontują się z dziedzictwem sztuki. Zajęcia te prowadzi Przemysław Zamojski.

Wielkość czcionki