Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprasza na wystawę „Drzewa”, opracowaną na podstawie książki autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. Wystawę prezentujemy dzięki Wydawnictwu „Dwie Siostry”.

Odwiedź niezwykły świat drzew. Zobacz, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Obejrzyj te najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Spotkaj enty, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę. Przyjrzyj się pracy drwala i zobacz, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna. Poznaj drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. Zajrzyj do lasu. Zapuść się w puszczę. Wszystkie informacje i wspaniałe ilustracje prezentujemy na wielkoformatowych planszach.
Piotr Socha jest autorem ilustracji do książki. Jest  grafikiem, projektantem, ilustratorem. Absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jednym z najpopularniejszych polskich ilustratorów prasowych, znany z rysunków pełnych poczucia humoru. Współpracuje z wieloma znaczącymi pismami, dziennikami i telewizją. Zajmuje się także projektowaniem książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów. Potwór to pierwsza zilustrowana przez niego książka dla dzieci. Jest autorem wydanej przez Dwie Siostry książki Pszczoły.
Wojciech  Grajkowski, autor tekstu  jest doktorem biologii. Kiedyś badaczem w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN, dziś zajmuje się głównie badaniami edukacyjnymi, a do laboratorium wchodzi tylko po to, żeby prowadzić warsztaty dla dzieci. Współautor serii podręczników do przyrody. Opracował teksty do wydanych przez Dwie Siostry książek Pszczoły i Drzewa.

Źródło: Wydawnictwo Dwie Siostry

Zapraszamy