Co robią uczucia?
Pokażcie dzieciom świat pełen uczuć!

Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury
grudzień 2021

Wystawa inspirowana książką Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając „Co robią uczucia?”. Książka to niezwykle ciepła, empatyczna opowieść o uczuciach, zaprasza do rozmyślań i rozmów o tym, co kryje się w każdym z nas. Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk… Wszyscy znamy te uczucia – i wiele innych. Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne? Kto zbiera ślimaki, buduje mosty, otula się kocem, przytula psa, wspina się wysoko…???
Teraz w końcu możemy to zobaczyć. Poetycki tekst inspiruje dorosłych i dzieci, wzrusza i śmieszy. Wystawa to wielkoformatowe, fantastyczne, dowcipne ilustracje Aleksandry Zając połączone z tekstem Tiny Oziewicz. Powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dwie Siostry.

Tina Oziewicz – autorka książek dla dzieci, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka i tłumaczka. Absolwentka filozofii oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorką wydanych przez Dwie Siostry książek: „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki”, „Powidoki”, „Pamiątka z Paryża”, „Masło śpi”, „Awaria elektrowni” i „Great! Wielka Brytania dla dociekliwych”.

Aleksandra Zając (ur. 1988) – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysuje i lepi w glinie. Jej „Dziksy” znalazły się w finale międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.

Wielkość czcionki