O zimie, przyjaźni, planach na przyszłość, nostalgii śpiewali i grali młodzi wokaliści, którzy w czwartek wystąpili na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Były duety, tercety, solówki i chórek. 20 młodych wokalistów i instrumentalistów wystąpiło w Koncercie Zimowym „Spotkajmy się w piosence” podczas czwartkowego wieczoru w TDK-u. Było to podsumowanie kilku miesięcy pracy pod okiem instruktorów TDK: Anny Pintal i Katarzyny Dereń. Oprócz popisów wokalnych, można było posłuchać także solowych występów pianistki Zuzanny Obłozy i saksofonistki Amelii Kopeć.

– Mimo pandemicznych przeszkód, problemów z frekwencją dzieci chciały pokazać, czego się nauczyły i rzeczywiście udało im się zmobilizować i na koncercie zaprezentowały się pięknie – mówi Anna Pintal, reżyserka koncertu, instruktorka i aranżerka.

Jak podkreślają organizatorzy, wszyscy byli bardzo zmotywowani i tęsknili za sceną oraz występami.

– Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych podopiecznych, którzy wręcz wyrywali się już na scenę, żeby zaprezentować swoje piosenki. A dla części z nich to był debiut – mówi instruktorka Katarzyna Dereń, która także akompaniowała wokalistom na saksofonie i flecie poprzecznym. – Dla nas, instruktorów to też jest bardzo duże przeżycie, sprawdzenie siebie. Dzieci dały z siebie wszystko, więc bardzo się cieszymy, że udało się ten koncert zrealizować na żywo, z udziałem publiczności, rodziców.

W repertuarze znalazły się starsze, popularne piosenki w nowych aranżacjach, ale także współczesne, lubiane przez wykonawców utwory. Widzowie zgromadzeni w sali widowiskowej TDK nagrodzili wykonawców oklaskami. Nie zabrakło kwiatów i słodyczy.

Wystąpili: Anna Gawron, Amelia Kopeć, Lily Lubera, Aleksandra Marek, Antonina Wasila. Chórek Łapu-Capu: Zuzanna Dryło, Emilia Łukawska, Maja Łoboda, Izabela Szymczak, Julia Wryk, Aleksander Szwarnowiecki, Maciej Matusiak. Studio Piosenki: Klaudia Huk, Julia Komada, Gabriela Konefał, Julia Mianowska, Aniela Roman, Natalia Ura, Julia Walczyna. Pianino: Zuzanna Obłoza. Flet, saksofon: Katarzyna Dereń. Akompaniament, aranżacje, reżyseria: Anna Pintal.

fot. Radek Delimata Radfoto