Nowoczesna, minimalistyczna, ale pełna symboliki i znaczeń – taki spektakl zaprezentowali młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej „Magik” TDK. W sobotę odbyła się premiera „Małego Księcia”.

Dla Grupy Teatralnej „Magik” był to powrót na scenę po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Ten trudny czas miał także wpływ na decyzję repertuarową – młodzież podjęła się realizacji spektaklu o uniwersalnych wartościach, zaprosiła widzów do wspólnego zastanowienia się, co w życiu jest najważniejsze.

– Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” zawarł rozważania, które bliskie są czytelnikom na całym świecie i w każdym wieku – mówi reżyserka Agnieszka Mroczka. – Chcieliśmy tę treść o wartościach i międzyludzkich relacjach wydobyć i ponownie się nad nią zastanowić.

W spektaklu wystąpili: Hanna Czarnecka, Anna Łączkowska, Bartosz Rękas, Antonina Sałata, Magdalena Stępak, Zuzanna Magda. Piosenkę „Mały Książę” wykonał Aleksander Szwarnowiecki.

Premiera była frekwencyjnym sukcesem – widzowie z trudem zmieścili się w sali. A młodych aktorów na koniec nagrodzili długimi brawami.

rd

Fot. Renata Domka