To będzie 23. edycja Konkursu Plastycznego Malujemy Pastelami. Młodzi artyści z terenu 3 województw mogą już przesyłać swoje prace.

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN XXIII KONKURS PLASTYCZNY MALUJEMY PASTELAMI 2022

KARTA ZGŁOSZENIA MALUJEMY PASTELAMI 2022

Konkurs jest organizowany od wielu lat i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Konkurs obejmuje swoim zasięgiem trzy województwa: podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie i jest skierowany do dzieci i młodzieży. Każda edycja ma swój temat główny, który w tym roku jest „Ptasie miasteczko”. Zadaniem uczestników będzie zinterpretowanie tej koncepcji za pomocą technik pastelowych.

– Przedstawienie panoramy ptasiego miasteczka, fantastycznych detali ptasiej architektury, bajkowych, ptasich postaci podczas wykonywania codziennych czynności – tłumaczy koordynatorka konkurs dr Magdalena Stokłosa. – Zachęcamy uczestników do nietypowych, twórczych poszukiwań, odważnych wizji, zabawy tym tematem. Chcemy, by sprawił im dużo radości i satysfakcji.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych oraz wyrażanie odczuć w formie plastycznej przez dzieci i młodzież. Prace można nadsyłać do 8 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się zaś w maju. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii TDK.

Zapraszamy do udziału w konkursie!