To były dwa wieczory pełne śmiechu i refleksji o kryzysie wieku średniego oraz wadach i waszkach. Za nami Tarnobrzeska Wiosna Kabaretowa w TDK-u, której sponsorem była Enea Elektrownia Połaniec.

Nikt z widzów nie był w stanie na dłużej utrzymać powagi, kiedy na scenę wkroczyli aktorzy kabaretów Hrabi i Ani Mru Mru. W Tarnobrzeskim Domu Kultury, przy wypełnionej po ostatnie fotele sali odbyły się dwa spektakle Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej.

W środę 27 kwietnia wystąpił kabaret Hrabi ze spektaklem pod tytułem „Wady i waszki”. Był to ostatni pokaz tego programu. Kabaret przygotował już nowy program, którego próbkę widzowie mogli obejrzeć jako bis. A tych było wiele, bo tarnobrzeska publiczność była zachwycona występem i nie chciała wypuścić aktorów ze sceny. Nagrodziła ich brawami na stojąco. A tematyka była niełatwa, bo przez dwie godziny rozważano różne nasze wady – mniejsze i większe. Niejeden uczestnik zobaczył w skeczach samego siebie. Artyści doskonale bawili się konwencją, grali także z widzami, wciągali ich w skecze, śpiewali o mistrzach beszamelu i Michale z elektrowni. Po mistrzowsku improwizowali piosenki i skecze. Widzowie wychodzili po dwóch godzinach doskonałej zabawy w świetnym humorze.

Kilka dni później Tarnobrzeski Dom Kultury gościł na swojej scenie trzech panów z kabaretu Ani Mru Mru. Zaprezentowali program „Cirque de volaille”, którego głównym motywem był kryzys wieku średniego. Panowie mogli dowiedzieć się, skąd biorą się ich szalone pomysły, kim jest pewna wróżka i co się dzieje z włosami na głowie, kiedy zaczynają łysieć. Gorzkie prawdy okazały się w ich wydaniu lekkostrawne i bardzo zabawne. Widzowie śmiali się do łez i także nie zamierzali artystom odejść ze sceny bez bisów. Po koncercie zaś był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Wydarzenie zostało w takiej formie zorganizowane po raz pierwszy, ale spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

– Współpraca ze spółką Enea zaowocowała wyjątkowym wydarzeniem – mówi Piotr Markut, dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury. – Ten kabaretowy cykl cieszył się ogromnym zainteresowaniem i świetnym odbiorem, wielu widzów pyta o kolejne edycje. Mamy nadzieję, że Tarnobrzeska Wiosna Kabaretowa na stałe już wpisze się w kalendarz naszych imprez.

Tarnobrzeskiej Wiośnie Kabaretowej towarzyszyła zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Widzowie przynosili kosmetyki, przybory szkolne i ubrania. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane do Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu.

Renata Domka
fot. Radek Delimata Radfoto.pl

 

KABARET HRABI

KABARET ANI MRU MRU