Zapraszamy dzieci i młodzież do grupy mażoretek, działającej przy Tarnobrzeskim Domu Kultury. Swoją przygodę z tym tańcem mogą zacząć już 4-latki. Zajęcia prowadzi doświadczona, znakomita trenerka i instruktorka, autorka mistrzowskich choreografii, licencjonowana sędzia federacji IAM i wielka pasjonatka tańca Małgorzata Gronek.

Zajęcia o charakterze marszowo-tanecznym, z elementami akrobatyki i gimnastyki, rolsy (kręcenie, żonglerka) pałeczką – batonem, a także z pomponami. Jest to połączenie choreografii, tańca i pracy z rekwizytem. Wszystko na poziomie podstawowym, żeby każda dziewczynka znalazła swój rytm i elementy, które sprawią jej przyjemność. Zajęcia będą odpowiednie już dla kilkuletnich dzieci, które rozpoczną od rytmiki i prostych układów. Praca zostanie dostosowana do wieku i możliwości uczestników.

Taniec mażoretkowy kształci w uczestniczkach poczucie rytmu, koordynację ruchową, umiejętność pracy w grupie, odpowiedzialność. Mażoretki współpracują z orkiestrą, tańcząc podczas parad i marszów, ale także budują własną pozycję jako zespół. Biorą także udział w zawodach.

Spotkanie organizacyjne: Tarnobrzeski Dom Kultury, 14 września (środa), godz. 17.00

Do zespołu będzie można także dołączyć w dowolnym terminie. Prosimy o kontakt telefoniczny: 15 822 21 10 w. 24, 25.