Zapraszamy na spotkania z pierwszym gościem III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. W poniedziałek 21 listopada odbędą się dwa spotkania z Robertem „Robbem” Maciągiem.

Podróżnik, pedagog, pisarz, fotograf, autor książek Robert Maciąg najpierw spotka się dziećmi, by porozmawiać o „Wielkiej ucieczce Wawelskiego Smoka”.

Co to jest przyjaźń? Czym są uprzedzenia i dlaczego tak łatwo się im poddajemy? I co może zjeść smok skoro nie wolno mu jeść owiec i bydła? Na te trudne pytania znajdziemy wspólnie odpowiedzi w trakcie spotkania z Wawelskim Smokiem, który w najnowszej książce Robb’a Maciąga nie ginie z rąk szewczyka, a właśnie dzięki jego pomocy ucieka do dalekich Chin. Przy okazji jego podróży poznamy kulturę Turcji, Iranu i Chin. (materiały promocyjne wydawnictwa).

Trailer książki można zobaczyć tutaj:

Początek spotkania, godz. 11.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

Z kolei wieczorem trochę starsi posłuchają opowieści o podróżach. Robert Maciąg rowerem przejechał między innymi trasę dawnego Jedwabnego Szlaku, którą opisał w książce „Tysiąc Szklanek Herbaty (Opowieści Rowerowe Z Jedwabnego Szlaku)”. Za to wydawnictwo otrzymał nagrodę TRAVELERA magazynu „National Geographic” za podróżniczą książkę roku 2012.

Jedwabny szlak. Otoczony nimbem tajemniczości, budzący baśniowe skojarzenia, przecinający miasta, których nazwy przywołują w pamięci historie z Księgi tysiąca i jednej nocy. Szlak kupców, podróżników i poszukiwaczy przygód, lecz również miejsce spotkań i wymiany myśli filozofów, mistyków, świętych mężów. Droga, którą na zachód podążały jedwab, żelazo i papier, w przeciwnym kierunku – złoto, perfumy i żywność, a w obydwie strony – idee, opowieści i legendy.

„Tysiąc szklanek herbaty” to w gruncie rzeczy nie jest książka o jedwabnym szlaku, lecz raczej o ludziach, którzy nim podążają, i o ludziach, którzy żyją na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie. Ta herbata – jak pisze autor – jest zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu.
Przekonajcie się, jak przebiegały te spotkania i na czym polega prawdziwa magia azjatyckiej gościnności. (materiały promocyjne wydawnictwa).

Do tej pory Robert Maciąg napisał 7 książek podróżniczych: „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Podręcznik Przygody Rowerowej”, „Tysiąc Szklanek Herbaty”, „Dobków: Wyspa”, „Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach” oraz „TukTukCinema”, a także wspomnianą „Wielką ucieczkę Wawelskiego Smoka”.

Podczas spotkania z Tarnobrzeskim Domu Kultury uczestnicy porozmawiają o podróżowaniu, gościnności, ludziach, a także o herbacie, której będzie można także spróbować. Autor bowiem przywiezie je ze sobą i zaserwuje słuchaczom.

Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Rozmowy Michała Nogasia z autorem można posłuchać tutaj: KLIK

Strona autora: https://robbmaciag.pl/

Spotkanie odbywa się w ramach III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Pełny program wydarzenia można znaleźć tutaj: KLIK