Dzień Kobiet w kinie!  

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Zadra” – pierwszego polskiego filmu opowiadającego o raperce. Na ekranie Magdalenie Wieczorek towarzyszą Margaret, Kuba Gierszał, Ignacy Liss, Magdalena Różczka, Szymon Piotr Warszawski. Muzykę do filmu stworzył 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak – współtwórca kultowego zespołu Syny. Niesamowita historia, rewelacyjna muzyka.

Przed Wami jednak nie tylko emocje filmowe. Pokaz 8 marca będzie wyjątkowy także dlatego, że przygotowaliśmy dla Was niespodzianki i nagrody do zdobycia. Zabierzcie koleżanki (lub kolegów)!

Zapraszamy do Kina Wisła na Kino Kobiet.

Bilety w cenie 16 zł do nabycie w kasie przed seansem lub elektronicznie tutaj: KLIK

„Zadra” – film muzyczny o młodej raperce, która próbuje wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn. To pierwsza polska produkcja o takiej tematyce, bo choć nawiązuje do nurtu stworzonego w filmach „Jesteś Bogiem” i „Proceder”, przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki.

„Zadra” to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Zadra walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

Z jednej strony moja postać jest Zadrą – scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą – dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. Zadra walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe – tak o swojej postaci mówi Magdalena Wieczorek.

Za muzykę w filmie odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, współtwórca kultowego duetu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu – Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Specjalnie do filmu powstało kilkanaście utworów z udziałem Magdaleny Wieczorek oraz Jakuba Gierszała. Teksty „Zadry” napisał Michał „Żyto” Żytniak, artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

Więcej o filmie, a także materiały edukacyjne dla nauczycieli można znaleźć na stronie Kina Wisła tutaj: KLIK

Zwiastun: