Po raz kolejny Konkurs „Wygraj Sukces” rozśpiewał całą Polskę. Eliminacje regionalne odbywają się w 14 miejscowościach w kraju. 24 czerwca w Tarnobrzeskim Domu Kultury ostatni przystanek przed finałem. Wystąpi blisko 100 wokalistów.

Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces” jest organizowany przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro Media w Tarnobrzegu od 28 lat. Wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży z całego kraju, o czym świadczy ogromna ilość zgłoszeń. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 900 uczestników! 70% z nich to wokaliści z I i II kategorii wiekowej, a więc najmłodsi wokaliści – co pokazuje popularność konkursu wśród kolejnych pokoleń.

Konkurs odbywa się w trzech etapach. Pierwszym z nich są kwalifikacje wstępne on-line. Poziom przygotowania prezentacji w tym roku był niezwykle wysoki i zaskoczył nawet jurorów, nie spodziewali się tak ciężkiego wyboru. Spośród wszystkich zgłoszeń do następnego etapu konkursu wybrano 686 osób.  Kolejny etap, od 23 maja do 24 czerwca br. to kwalifikacje regionalne, odbywające się w 13 zaprzyjaźnionych instytucjach, z którymi TDK współpracuje od lat. To ośrodki kultury w: Bielawie, Puławach, Krakowie, Mogilanach, Przeworsku, Jaworznie, Radymnie, Pabianicach, Słubicach, Zielonej Górze, Poznaniu, Kozienicach, Piastowie.

24 czerwca podczas kwalifikacji regionalnych w Tarnobrzeskim Domu Kultury o miejsce w październikowym finale powalczy 96 wokalistów z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego w 4 kategoriach wiekowych. Listę uczestników można znaleźć tutaj: KLIK

Celem „Wygraj Sukces” jest prezentacja dorobku wokalistów i instruktorów. Konkurs stwarza szanse rozwoju dzieciom i młodzieży z różnych środowisk społecznych, także tym zagrożonym wykluczeniem społecznym, z dużych aglomeracji miejskich i najmniejszych miejscowości.

Sponsorem głównej nagrody jest Gmina Tarnobrzeg, patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek. Konkurs dofinansowano ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do oglądania i kibicowania naszym wokalistom, w sobotę, 24 czerwca 2023 r., o godz. 10:00 do sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Wstęp jest bezpłatny.