Historia walki o wolność opowiedziana rytmami rockowych piosenek. 11 listopada w TDK odbędzie się wyjątkowy koncert pt. „…ten kawałek podłogi”.

Kult, Dżem, Perfect, Republika, Maanam, Tilt, Turbo, Lombard, Mr Zoob, Prońko, Sztywny Pal Azji – najsłynniejsze, najbardziej poruszające, najlepsze polskie piosenki zabrzmią ze sceny Tarnobrzeskiego Domu Kultury podczas niezwykłego koncertu z okazji Święta Niepodległości. Organizatorzy postanowili opowiedzieć o patriotyzmie, o Polsce i  walce o wolność słowami i muzyką rockowych piosenek z lat 80. i 90.

– Są to utwory świetnie napisane, z rewelacyjnymi, pełnymi emocji tekstami, naszpikowanymi aluzjami, podwójnymi znaczeniami, trafnymi obserwacjami, do tego w większości wciąż aktualnymi. Wszyscy je znamy, ale czasem zapominamy, kiedy i dlaczego powstawały, dlatego też przepleciemy je opowieściami o tych okolicznościach, ważnych momentach w polskiej historii – mówi pomysłodawca i reżyser koncertu Mateusz Mitka z TDK.

Piosenki zostaną wykonane w nowych, opracowanych specjalnie na ten koncert aranżacjach, a wykonają je młodzi artyści z Tarnobrzega i regionu, którzy przygotowują występ już od kilku miesięcy. Zapewniają, że nie zabraknie wzruszeń, podniosłej atmosfery, refleksji.

Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny, za okazaniem wejściówki, którą będzie można odebrać w TDK od 6 listopada.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek.