Procedura zapewnienia bezpieczeństwa w Tarnobrzeskim Domu Kultury dotycząca ochrony przed koronawirusem SARS – CoV – 2
Działając na podstawie – ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1845 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 poz. 325), ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t. j. Dz. U.2020 poz. 1842 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z 11 czerwca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1054).
W celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w TDK obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.
I INFORMACJE OGÓLNE.
- Za zapewnienie bezpieczeństwa i higienicznych warunków pobytu w TDK odpowiada Dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury w Tarnobrzegu, zwany dalej Dyrektorem, który:
– współpracuje ze służbami sanitarnymi;
– instruuje pracowników o sposobie stosowania procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia.
- Ze względów bezpieczeństwa obowiązują ograniczenia dotyczące liczby osób jednocześnie przebywających na terenie TDK w okresie 26 czerwca- 31 sierpnia 2021 r.:
– galeria duży hol – 6 osób
– galeria mały hol – 4 osób
– sala kameralna – 75 osób
– sala widowiskowa – 238 osób.
- Przy wejściu głównym do budynku znajdują się numery telefonów do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organów, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
- Pracownicy powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni, wynoszący min. 1,5 m.
- W przypadku, kiedy niemożliwe jest zachowanie dystansu pracownicy wyposażeni są w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, osłonę na usta i nos – maseczka, fartuchy w razie potrzeb oraz instrukcje prawidłowego ich stosowania zapewnia się pracownikom (ze szczególnym uwzględnieniem pracowników mających kontakt z osobami odwiedzającymi placówkę).
- Zużyte jednorazowe środki ochrony osobistej wyrzucać należy jedynie do odpowiednio oznakowanych zamykanych, wyłożonych workiem foliowym koszy.
- Do pracy w TDK przychodzą jedynie zdrowe osoby. Do instytucji nie będą wpuszczani pracownicy z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję.
- Dozorca lub inna wyznaczona osoba we współpracy z innymi pracownikami odpowiada za monitorowanie i przestrzeganie przez wszystkie osoby przebywające na terenie TDK reżimu sanitarnego (np. zachowywania odstępów, używania płynów odkażających, maseczek).
- W miarę możliwości nie angażuje się do prowadzenia zajęć osób powyżej 60. roku życia lub osób z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają się do grupy tzw. podwyższonego ryzyka.
- Pracę organizuje się z uwzględnieniem systemu zmianowego i rotacyjnego z zabezpieczeniem niezbędnej rezerwy kadrowej (na wypadek wzrostu ryzyka epidemicznego).
- Osoby przebywające na terenie TDK obowiązkowo przestrzegają zasady zasłaniania ust i nosa przy pomocy wyłącznie maseczki.
Ograniczenie to nie dotyczy:
1). dzieci do 5 lat.
2). Osoby, która nie może zakryć ust, lub nosa z powodu:
– częściowych zaburzeń rozwoju psychicznego, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,
– trudności w samodzielnym zakrywaniu lub odkrywaniu ust i nosa. - Zwiedzanie wystaw odbywa się wyłącznie indywidualnie, z zachowaniem 2- metrowego dystansu od innych zwiedzających.
- TDK nie prowadzi punktu sprzedaży maseczek.
- Zawiesza się czasowo korzystanie z szatni.
- Zabrania się przynoszenia i przechowywania w budynku bagaży, rolek, hulajnóg, wózków dziecięcych itp.
II OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW.
Każdy pracownik Tarnobrzeskiego Domu Kultury zobowiązany jest do:
1) postępowania zgodnie z zapisami wprowadzonymi Procedurami bezpieczeństwa oraz współdziałania z Dyrektorem w realizacji zadań związanych z ochroną życia i zdrowia;
2) stosowania zasad profilaktyki zdrowotnej:
– regularnego mycia rąk przez 30 sekund mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych,
– zasłaniania twarzy jednorazową chusteczka, bądź łokciem podczas kichania, czy kasłania,
– unikania dotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust i oczu,
2) dezynfekowania rąk niezwłocznie po wejściu do budynku;
3) niezwłocznego poinformowania Dyrektora lub osobę go zastępującą w przypadku wystąpienia objawów chorobowych u osób przebywających na terenie TDK, w tym zwłaszcza u pracowników i uczestników zajęć;
4) ograniczenia osobistych kontaktów w czasie pracy – przerwy pracownicy spędzają indywidualnie (nie grupują się), a w sytuacji, gdy spotykają się w celu wykonania wspólnego zadania pracują w odległości minimum 1,5 m od siebie oraz mają zasłoniętą twarz maseczką;
5) dołożenia wszelkich starań, aby stanowiska pracy były czyste i higieniczne, szczególnie po zakończonym dniu pracy. Należy pamiętać o dezynfekcji powierzchni dotykowych, takich jak: słuchawka telefonu, klawiatura i myszka, włączniki świateł, biurka, klucze i inne sprzęty biurowe.
III HIGIENA, CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ I POWIERZCHNI.
- W TDK zapewnia się:
1) odpowiedni sprzęt, środki czystości i do dezynfekcji, które pozwolą na bezpieczne korzystanie z pomieszczeń instytucji i sprzętów;
2) płyn/żel do dezynfekcji rąk (min. 60% alkoholu) – przy wejściu do budynku oraz w każdym pomieszczeniu wspólnego użytku, a także środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki dla pracowników odbierających produkty od dostawców zewnętrznych oraz dla personelu sprzątającego;
3) instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk w pomieszczeniach sanitarno- higienicznych przy dozownikach z płynem;
4) bezdotykowy termometr;
5) zamykane i opisane kosze na zużyte środki ochrony indywidualnej.
- W TDK wyznacza się pomieszczenie przeznaczone do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe. Miejsce to jest zaopatrzone w maseczki lub przyłbicę, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji rąk.
- Dyrektor zapewnia pełną informację dotyczącą stosowanych metod zapewniania bezpieczeństwa i procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia wszystkim pracownikom, uczestnikom zajęć jak i rodzicom, a także wszystkim osobom korzystającym z oferty TDK.
- Dyrektor nadzoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników, zgodnie z powierzonymi im obowiązkami, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarno-higienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów włączników świateł , drzwi, okien, oparć krzeseł, framug, skrzydeł drzwi. uchwytów, klawiatur, słuchawki telefonu itp.
- Osoby sprzątające w TDK:
– po każdym dniu myją i dezynfekują: poręcze, kurki przy kranach, włączniki światła, klamki, uchwyty, poręcze krzeseł, siedziska i oparcia krzeseł, blaty stołów, z których korzystają pracownicy i uczestnicy zajęć, drzwi wejściowe do instytucji,
– przeprowadzając dezynfekcję, ściśle przestrzegają zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji, przestrzegają czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczestnicy i pracownicy nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji,
– myją i dezynfekują ręce po każdej czynności związanej ze sprzątaniem, myciem, itd.
– pracują w rękawiczkach jednorazowych, osłonie na usta i nos – maseczka, oraz używają innych środków ochrony indywidualnej zalecanych w Karcie Charakterystyki danego środka - W czasie projekcji filmów w Kinie Wisła sprzątanie, dezynfekcja toalet odbywa się ze zwiększoną częstotliwością, minimum raz na godzinę.
IV PROCEDURA POSTĘPOWANIA NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA COVID-19.
- Wszyscy pracownicy placówki powinni zostać poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów u pracownia ma on bezwzględnie pozostać w domu oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ, który po przeprowadzonym wywiadzie w czasie teleporady podejmie decyzję o dalszych czynnościach dla pracownika. Jeżeli lekarz zdecyduje o zleceniu testu w kierunku SARS-Cov-2 pracownik poddany jest automatycznej kwarantannie, która trwa od dnia następującego po skierowaniu na test do chwili uzyskania ujemnego wyniku testu, który automatycznie zwalnia z odbywania obowiązkowej kwarantanny, nie później niż po upływie 10 dni od dnia następującego po dniu skierowania do diagnostyki laboratoryjnej; Nakazuje się stosowanie do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
- W TDK wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe. Pomieszczenie to zostało zaopatrzone w maseczki, rękawiczki, fartuch ochronny oraz płyn do dezynfekcji rąk.
- W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku niepokojących objawów sugerujących zakażenie COVID-19, osoba ta niezwłocznie przerywa swoją pracę
i informuje o tym fakcie Dyrektora lub osobę zastępującą, jednocześnie zachowując stosowny dystans i środki ostrożności. Zaleca się, by informację tę przekazać telefonicznie. - Pracownik zostaje odesłany do domu transportem własnym lub sanitarnym.
- Pracownik oczekuje na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, w którym jest możliwe czasowe odizolowanie go od innych osób.
- Jeśli pracownik ma wiedzę, że nastąpił bliski kontakt z osobą zakażoną powinien wysłać zgłoszenie do sanepidu,. Dotyczy to kontaktu z osobą, która uzyskała potwierdzony, pozytywny wynik testu PCR w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Aby wysłać zgłoszenie do objęcia przez sanepid kwarantanną, należy skorzystać z formularza online: https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne. Powinien on zostać w domu do momentu otrzymania decyzji o nałożeniu kwarantanny. Informacja ta zostanie przekazana telefonicznie, poprzez automatyczne powiadomienie o kwarantannie.
- Obszar, w którym przebywał i poruszał się pracownik z podejrzeniem zakażenia COVID-19, w tym izolatorium, jest niezwłocznie skrupulatnie myte, a powierzchnie
dotykowe, takie jak klamki, włączniki światła, poręcze, są dezynfekowane przez osobę do tego wyznaczoną. - Dyrektor lub osoba przez niego wyznaczona sporządza listę osób, z którymi osoba podejrzana o zakażenie miała kontakt, aby w razie potrzeby przekazać ją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
- Ustala się, o ile to możliwe, listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach TDK, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zaleca się stosowanie do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt
z zakażonym. - Jeżeli niepełnoletni uczestnik zajęć TDK przejawia niepokojące objawy choroby (takie jak kaszel, gorączka, duszności, katar) należy niezwłocznie odizolować go od grupy w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania uczestnika z TDK.
- Pracownik, który zauważył u uczestnika zajęć objawy chorobowe niezwłocznie izoluje go od reszty grupy w wyznaczonym do tego pomieszczeniu oraz telefonicznie informuje o tym Dyrektora lub osobę go zastępującą.
- Osoba wyznaczona przez Dyrektora niezwłocznie kontaktuje się telefonicznie z rodzicami/opiekunami dziecka i wzywa do niezwłocznego odbioru dziecka z TDK informując o zaistniałej sytuacji.
- W przypadku ignorowania prośby o odbiór dziecka podejrzanego o zarażenie, Dyrektor ma prawo powiadomić o tym fakcie Policję i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.
- Wskazany przez Dyrektora pracownik kontaktuje się telefonicznie z rodzicami pozostałych dzieci z grupy i informuje o zaistniałej sytuacji.
- Opiekun grupy, jeśli to możliwe, przeprowadza dzieci do innego, pustego pomieszczenia, a sala, w której przebywało dziecko z objawami chorobowymi, jest myta i dezynfekowana (mycie podłogi, mycie i dezynfekcja stolików, krzeseł itp.).
- Dziecko w izolacji przebywa pod opieką pracownika, który zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa – przed wejściem i po wyjściu z pomieszczenia dezynfekuje ręce, przed wejściem do pomieszczenia zakłada maseczkę ochronną i rękawiczki.
- Rodzice izolowanego uczestnika zajęć odbierają go z TDK przy głównych drzwiach wejściowych do budynku.
- Dyrektor informuje organ prowadzący o wszelkich stwierdzonych objawach chorobowych uczestników zajęć, czy pracowników wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19.
- Dyrektor wraz z organem prowadzącym na podstawie wytycznych, instrukcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podejmują decyzję dotyczącą dalszych działań w przypadku stwierdzenia na terenie TDK zakażenia.
V. TRYB DOKONYWANIA ZMIAN W PROCEDURZE.
Korekt w procedurze dokonuje Dyrektor w sytuacji zmian aktów prawnych lub zaleceń i dyspozycji Ministerstwa Zdrowia oraz GIS-u.
Wszelkie zmiany dokonywane będą w formie aneksów stanowiących integralną część Procedury
VI. PROCEDURA ZAWIERA ZAŁĄCZNIKI:
1. Załącznik nr 1 – Regulamin określający zasady prowadzenia zajęć artystycznych w warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego.
2. Załącznik nr 2 – Regulamin Kina Wisła w czasie zagrożenia epidemiologicznego
VII. INSTRUKCJE:
– mycia rąk
https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/
– dezynfekcji rąk
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/
– prawidłowego zdejmowania maseczki
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/
– prawidłowego zdejmowania rękawiczek
https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-rekawice/
– gospodarowanie odpadami
https://gis.gov.pl/zdrowie/koronawirus-zdrowie/informacje-i-zalecenia-pl/wytyczne-ws-postepowania-z-odpadami-w-czasie-wystepowania-zakazen-koronawirusem-sars-cov-2/
VIII. Do przestrzegania procedury zobowiązani są Dyrektor, wszyscy pracownicy TDK, uczestnicy zajęć, ich opiekunowie, uczestnicy seansów filmowych, galerii i wszystkie odwiedzające TDK.
Procedura wchodzi w życie 26.06.2021 r.
Załącznik nr 1
do Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Tarnobrzeskim Domu Kultury dotycząca ochrony przed koronawirusem SARS – CoV – 2
Regulamin określający zasady prowadzenia zajęć artystycznych w warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego
- Tarnobrzeski Dom Kultury organizuje zajęcia dla uczestników, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania z oferty Tarnobrzeskiego Domu Kultury i podpisali oświadczenie stanowiące Załącznik nr 1.
- Zajęcia odbywają się w pracowniach i salach z zachowaniem zasady 10 m2 na osobę. Do przestrzeni tej nie wlicza się innych pomieszczeń pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higieniczno sanitarnych – np. łazienek).
- W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby objęte kwarantanną lub izolacją albo mają objawy choroby zakaźnej.
- W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu ostatnich 10 dni miały kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie.
- W zajęciach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Uczestnicy zajęć do Tarnobrzeskiego Domu Kultury są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
- Przy wejściem do budynku umieszczony jest płyn do dezynfekcji rąk, nakazuje się wszystkim osobom wchodzącym dezynfekcję rąk oraz posiadanie osłony na usta i nos wyłącznie maseczka.
- Pracownik Tarnobrzeskiego Domu Kultury wyznaczony do obsługi zajęć dba o to, by uczestnik zajęć po wejściu do obiektu, zdezynfekował ręce oraz trafił do sali, w której będą odbywały się zajęcia.
- Uczestnicy mają obowiązek przybyć na zajęcia nie wcześniej niż 5 min. przed ich rozpoczęciem w celu uniknięcia kontaktu z uczestnikami poprzednich grup. Uczestnicy powinni być przebrani w strój (jeżeli jest wymagany) odpowiedni do rodzaju zajęć.
- Rodzice/opiekunowie nie mogą wchodzić do sali, w której odbywają się zajęcia. Mogą oni wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady: jeden rodzic z dzieckiem w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa maseczką, dezynfekcja rąk).
- Uczestnik zajęć nie może wnosić do obiektu Tarnobrzeskiego Domu Kultury żadnych przedmiotów, które nie są niezbędne do realizacji zajęć, w których uczestniczy.
- Na zajęciach jest zabronione używanie telefonów komórkowych.
- Obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania artykułów spożywczych i napojów.
- W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczestników powinny wynosić min. 2 m, dotyczy to również zajęć indywidualnych.
- Prowadzący zajęcia wietrzą sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
- Prowadzący zajęcia przypominają uczestnikom zajęć o dezynfekcji i myciu rąk w szczególności po każdorazowym korzystaniu z toalety i zakończeniu zajęć.
- Pracownik wyznaczony do obsługi zajęć dba także o to, by dzieci z różnych grup nie stykały się ze sobą.
- Po zakończeniu zajęć w Tarnobrzeskim Domu Kultury, uczestnik wraca do oczekującego w wyznaczonym obszarze rodzica/opiekuna prawnego z zachowaniem dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników Tarnobrzeskiego Domu Kultury oraz innych uczestników zajęć i ich rodziców wynoszącego min. 2 m.
- Rodzice/opiekunowie prawni dzieci, którzy w karcie uczestnictwa zawarli informację o osobistym przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci z Tarnobrzeskiego Domu Kultury zobowiązani są do zachowania tej zasady i zobligowani do punktualnego odbierania dziecka.
- Ogranicza się przebywanie w TDK osób z zewnątrz do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
- Osoby wchodzące do budynku muszą zdezynfekować ręce oraz posiadać osłonę ust i nosa – maseczkę.
- Zapewnia się taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup.
Załącznik nr 2
do Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Tarnobrzeskim Domu Kultury dotycząca ochrony przed koronawirusem SARS- CoV- 2
REGULAMIN KINA WISŁA w Tarnobrzeskim Domu Kultury w czasie zagrożenia epidemiologicznego
Regulamin określa zasady korzystania z Kina „Wisła” w Tarnobrzegu oraz sali widowiskowej TDK podczas projekcji filmowych i imprez artystycznych. Jego celem jest zapewnienie sprawnej obsługi widzów oraz umożliwienie bezpiecznego przebywania w sali w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE.
- Wstęp na seans do sali kinowej jest możliwy za okazaniem ważnego biletu.
- Zakazuje się uczestnictwa w seansie osobom objętym kwarantanną lub izolacją domową, osobom mającym objawy choroby zakaźnej oraz osobom, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem, bądź podejrzaną o zakażenie.
- Zakupienie biletu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przestrzeganie niniejszego regulaminu.
- Osoby wchodzące na seans korzystają z wejścia głównego w TDK od ulicy Słowackiego.
- Każdy uczestnik seansu zobowiązany jest zdezynfekować ręce płynem umieszczonym przy wejściu do obiektu.
- W obiekcie i podczas seansu uczestnicy musi posiadać własną osłonę nosa i twarzy – wyłącznie maseczkę. W obiekcie zachowują min. 2-metrowy bezpieczny dystans społeczny od innych osób oraz pracowników TDK.
- Osoby wchodzące na projekcje filmu zajmują miejsca zgodnie ze wskazaniem na bilecie z zachowaniem zasady co drugie miejsce w rzędzie z wyjątkiem:
– widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia,
– widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie,
– osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. - Na seansie może przebywać maksymalnie 238 osób (75% dostępnych miejsc w sali) Limit osób obowiązuje w okresie 26.06-30.11.2021 r.
- Czasowo zawiesza się korzystanie z szatni.
- Uczestnicy seansu wychodzą z sali kinowej wyjściami od ul. Moniuszki. Pracownik TDK będzie odpowiedzialny za prawidłowy ruch osób wchodzących oraz wychodzących
z budynku. - Bilety sprawdzane są bezdotykowo.
- Podczas seansów filmowych i imprez organizowanych przez Tarnobrzeski Dom Kultury w sali kinowej zabrania się:
1) dokonywania jakiejkolwiek rejestracji obrazu i dźwięku. (Ustawa o prawach autorskich Dz. U. 2018.1191 tj. z dnia 2018.06.21.). Działania takie są nielegalne i będą zgłaszane policji;
2) korzystania i używania telefonów komórkowych oraz innych urządzeń emitujących światło lub dźwięk;
3) spożywania alkoholu, palenia papierosów, korzystania z elektronicznych papierosów;
4) wnoszenia, posiadania i używania środków odurzających;
5) głośnego zachowania zakłócającego innym uczestnikom odbiór filmu;
6) zajmowania miejsc niezgodnych z miejscem oznaczonym na bilecie;
7) konsumpcji wszelkich artykułów spożywczych i napojów;
8) wprowadzania zwierząt, za wyjątkiem psów przewodników dla osób niewidomych i niedowidzących;
9) wprowadzania rowerów, deskorolek oraz innych pojazdów jedno lub dwu śladowych, a także wjazdu na rolkach i wrotkach.
II. ZAKUP BILETÓW.
- Informacje o seansach filmowych i sposobie ich rezerwacji oraz zakupu biletów można uzyskać na stronie internetowej www.kino.tdk.tarnobrzeg.pl oraz pod numerem telefonu 15 822 21 20 wew. 32.
- Bilety można zakupić online za pośrednictwem strony internetowej www.kino.tdk.tarnobrzeg.pl.
- Rekomendujemy zakup biletów online.
- Kino nie prowadzi rezerwacji biletów dla osób indywidualnych.
- Kasa czynna jest na pół godziny przed każdym seansem. Przed kasą znajduje się tylko 1 osoba, pozostałe osoby w kolejce ustawiają się z zachowaniem dystansu min. 2 m (miejsca oznakowane linią).
- Bilety zbiorowe są sprzedawane dla grupy powyżej 10 osób.
- Bilet ulgowy przysługuje dzieciom, osobom uczącym się do 26. roku życia, emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji.
- TDK zastrzega, że bilet, który jest nieczytelny lub uszkodzony w taki sposób, że nie jest możliwe jego właściwe odczytanie i weryfikacja może zostać uznany za nieważny i nie będzie uprawniał do uczestniczenia w projekcji filmu.
III. REPERTUAR.
- Repertuar Kina dostępny jest w budynku TDK, na stronach: www.tdk.tarnobrzeg.pl, www.kino.tdk.tarnobrzeg.pl.
- TDK zastrzega sobie prawo do możliwości zmiany repertuaru.
- TDK nie ponosi odpowiedzialności za repertuar zamieszczany w mediach i w innych miejscach, gdzie na treść i poprawność publikacji nie ma wpływu.
IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE.
- Powyższe zasady stosuje się analogicznie do innych wydarzeń artystycznych (koncerty, spektakle itp.) organizowanych w sali widowiskowej TDK.
- TDK nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w sali kinowej.
- W czasie projekcji i po jej zakończeniu uczestnicy proszeni są o zachowanie ładu i porządku.
- Wszelkie zniszczenia, celowo dokonane uszkodzenia – sprawy te zostaną skierowane na drogę postępowania w sprawach o wykroczeniach.
- Między projekcjami filmowymi ustala się przerwę – min. 30 minut.
- Interpretacja niniejszego Regulaminu należy wyłącznie do Dyrekcji Tarnobrzeskiego Domu Kultury.