Fortepian i klarnet – dźwięki tych instrumentów zabrzmiały w zamkowych salach w czwartek 27 sierpnia. Był to koncert finałowy XXVIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Tarnobrzegu. Wystąpili Ewa Ryś i o. Grzegorz Doniec.

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w czwartkowe popołudnie w Zamku Dzikowskim, by posłuchać muzyki. Tradycyjnie zakończenie festiwalu organowego odbyło się w Zamku Dzikowskim. Wystąpił zaś  duet znakomitych tarnobrzeskich muzyków: pianistka Ewa Ryś i klarnecista dominikanin o.Grzegorz Doniec. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. „Ave Maria” Astora Piazzolli, a także utwory takich kompozytorów, jak Carl Maria von Weber, Camille Saint Saens, czy Gerald Finzi.

XXVIII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej objęli honorowym patronatem Rafał Weber Poseł na Sejm RP oraz Dariusz Bożek Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Organizacja festiwalu została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Program „Kultura Dostępna”.

Fragment występu można obejrzeć tutaj:

Foto i video: Jakub Palacz