Ta historia wciąż inspiruje i intryguje. Młodzież z Tarnobrzeskiego Domu Kultury wystawia „Balladynę”. Premiera we wtorek 25 kwietnia.

To najważniejszy moment i podsumowanie całorocznej pracy na zajęciach. Grupa Teatralna TDK zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu. Młodzi ludzie pod okiem reżyserki Agnieszki Mroczki przygotowali adaptację jednego z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego pt.: „Balladyna”. Tytułowa bohaterka dramatu na nowo na tarnobrzeskiej scenie przeżywać będzie głęboki konflikt moralny, snuć rozważania na temat dobra i zła, władzy i miłości.

Jak z takimi trudnymi tematami poradzili sobie nastolatkowie tworzący zespół aktorski? Widzowie będą mogli się o tym przekonać już we wtorek 25 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Grupa Teatralna TDK to uczniowie klas 7-8, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne prowadzone przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Jest to jeden z kilku zespołów teatralnych, które działają w TDK-u i które także przygotowują spektakle na zakończenie sezonu.

 

 

 

Grupa Teatralna TDK

„Balladyna” wg J. Słowackiego

Reżyseria: Agnieszka Mroczka

Występują:
Narrator – Weronika Kukiełka
Balladyna – Liliana Błasiak
Alina  – Wiktoria Sałek
Kirkor, Grabiec – Bartosz Rękas
Matka – Krystyna Małecka
Pustelnik – Hanna Czarnecka
Filon – Blanka Kukiełka
Fon Kostryn – Anna Łączkowska
Gralon, Lekarz – Bianka Szymczak
Kanclerz – Olga Sobecka
Goplana – Pola Rawska
Chochlik, Poseł Miejski – Maria Golik
Skierka – Jagoda Zając