15 lipca zapraszamy do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na koncert towarzyszący Dniom Tarnobrzega. Dla miłośników jazzu przygotowaliśmy nie lada gratkę. Na naszej scenie z koncertem Tribute to Zbigniew Namysłowski & Wojciech Karolak wystąpi kwintet jazzowy New Bone w złożony z czołówki polskich jazzmanów: Tomasz Kudyk- trumpet, flugelhorn, Bartłomiej Prucnal- alto sax, Dominik Wania – piano, Maciej Adamczak – double bass, Dawid Fortuna – drums.

15 lipca poniedziałek, godz. 19.00, Tarnobrzeski Dom Kultury
Bezpłatne wejściówki do odebrania w TDK od 8 lipca.

 

Zespół New Bone po wydaniu swojej ostatniej płyty „Longing”, która ukazała się wiosną 2020r. prezentuje nowy projekt. Jego ideą będzie przybliżenie dokonań i twórczości dwóch legendarnych „gigantów” polskiej sceny jazzowej – Zbigniewa Namysłowskiego i Wojciecha Karolaka. To hołd i wyraz szacunku dla obydwu artystów którzy w swojej długoletniej karierze udowodnili swój niezaprzeczalny wkład w rozwój polskiej muzyki jazzowej. Zarówno od strony kompozycji, ale też czysto wykonawczej – inspirując następne pokolenia do poszukiwania swojej indywidualnej drogi, stylu gry oraz charyzmy. Kwintet New Bone zarezentuje m.in. kompozycje Z. Namysłowskiego: „Listen to the wind”, „Kujawiak goes funky, „Taniec z Appenzell”, „Gesówka” oraz W. Karolaka: „Cytat z drobiu”, „Watching the rain”, „Zarys”.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Sześcioma, w tym czterema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Formacja zaprezentowała się w ramach II edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była
także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Zespół brał również udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album „Something for now”, na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą ilością koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy” , która jest kontynuacją „Something for now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow me”. Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.